HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Yatak odaları yaşamın daha da içine giriyor

MG_0200ok-copy-copy

Evin her köşesinde bireyselleşmeye ve yaşamı her köşeye yaymaya yönelik devinim giderek daha da hızlı bir ivme kazanıyor. Kişiye özel alanlar oluşması ihtiyacı, günümüz insanının yüzyıla has yalnızlaşmasının da kaçınılmaz bir parçası. Bu bilinçli yalnızlık, bireyin evinde kendisini en rahat hissettiği yerde bir yaşam alanı oluşturmasına neden oluyor. Bu akımdan etkilenen son mekanlardan biri de yatak odaları. Mudo Concept’in farklı konseptleri ile yatak odalarının nasıl yaşamın içine katıldığına kısaca göz atmak ister misiniz?

MG_4209mr-copy

Eskiden karyola, gardırop, şifoniyer gibi ünitelerle tamamlanan yatak odalarında artık daha farklı modüllerin de yer almaya başladığını görüyoruz. Kitaplıklar, oturma birimleri, daha özenli seçilmiş aydınlatmalar ve daha birçok saklama ve sergileme ürünü, günümüz yatak odalarının vazgeçilmez parçaları haline gelmeye başlıyor. Bu çeşitlilik ile yakalanan bütünlük, yaşamın ev içinde kesintisiz devamı ile sonuçlanan senaryolar hazırlayabiliyor.

MG_1188k1-copy

Klasik bir yatak odası yaklaşımında evin yaşanacak ve dinlenecek mekanlarının keskin biçimde birbirinden ayrıldığı bir düzeni gözlemliyoruz. Oysa çağımızın yeni trendi olan yaşama odaklanmak mottosu, ev içindeki tüm odaları da aynı şekilde hayatın merkezine çekmeyi hedefliyor. İlk başta banyo, mutfak gibi alanlarda karşımıza çıkan bu yaklaşım, şimdilerde yatak odalarında da kendisini güçlü biçimlerde ifade edecek fırsatlar yakalıyor. Tıpkı Mudo Concept’in son koleksiyonunda olduğu gibi…

Yatak odaları yaşamın daha da içine giriyor