HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

VitrA, 2013 karo koleksiyonunu tanıttı

GUZELLIK-CAGI---VICHYVitrA, “3 Kadın 3 Çağ” temasıyla hazırladığı karo koleksiyonunu beğeniye sundu.

VitrA Güzellik Çağı karoları zamanın ötesinde bir asaleti, VitrA Gizem Çağı karoları farklılığıyla göz kamaştıran çarpıcı estetiği, VitrA Masumiyet Çağı karoları ise doğal dokulardan gelen saflığıyla huzur veren doğayı yansıtıyor.

Güzellik ve zarafetin, ince zevklerin ve sofistike bir yaşamın iz düşümü Güzellik Çağı, sıradışı ve iddialı bir estetik anlayışın yansıması Gizem Çağı, doğanın renk paleti ve doğal malzemelerle bütünleşen bir yaşam tarzının temsilcisi Masumiyet Çağı karoları; tarzını yaşadığı mekanlara yansıtmak isteyen kadınların zevklerini 14 ayrı seri aracılığıyla duvarlara taşıyor.

VitrA Güzellik Çağı

Bu koleksiyon; kullanıcısını görkem, güzellik ve ve zarafetin hakim olduğu La Belle Epoque dönemine doğru özel bir yolculuğa çıkarıyor. Tasarımlar; Fransa başta olmak üzere tüm Avrupa’da barış ve huzurun yaşandığı 1870-1914 arası döneme de incelikli göndermeler yapıyor. Koleksiyonun ilham kaynağı olan Paris, La Belle Epoque döneminin en çok hakkını veren şehir. VitrA Güzellik Çağı teması da hem eğlence hem de güzelliğin yükselişe geçtiği dönemde Paris’in tüm imgelerinin mekanlara yansıtılmasına olanak veriyor.

OPERA

Opera

Güzellik Çağı teması içindeki tasarımlardan biri olan Opera; 17. ve 18. Yüzyıl Avrupa saraylarının ve tarihi binalarının duvar ve tavan süslemelerinden esinlenmiş. En güzel örnekleri Versaice Sarayı’nda bulunan ve “boiserie” olarak adlandırılan çerçeveli ahşap duvar panelleri, bu tasarımda seramikle yeniden hayat bulmuş. Yeşil, gri ve bej renk seçenekleri ile ayrıcalıklı mekanlar yaratmaya olanak veren serinin en çarpıcı parçası ise heykelsi duvar süslemelerini çağrıştıran, uçuk renkteki fon üzerine işlenmiş ince ve zarif üç boyutlu beyaz çiçekler…

+GIZEM-CAGI-IMAGINA

VitrA Gizem Çağı

Uzakdoğu felsefelerinin gizeminden ve bağımsızlığından esinlenen VitrA Gizem Çağı; ruhani ve derin varoluşları temsil eden koyu renkler ve gizemi tanımlayan simler ile hayat buluyor. Farklı olmaya, meydan okumaya ve sıradışılığın kutsanmasına göndermeler yapan temanın temelinde özgürlük ve kendine güven yatıyor. Tıpkı doğada yaşandığı gibi değişim ve dönüşümün hakim olduğu bir dünyanın doğruluğuna inanan Uzakdoğu felsefeleri, VitrA Gizem Çağı karolarına hakim olan doğa esintili formlar ile birebir örtüşüyor: Sezgisel, feminen, gizemli ve meydan okuyan…

SAVOY

Savoy

Temanın iddialı ve göz alıcı tasarımlarından biri olan Savoy, klasik saray tarzının modernleştirilmiş yorumunu sunuyor. Siyah, koyu yeşil, mavi ve bordo gibi güçlü renkleri ile dikkat çeken seride altın baskılı rölyefler yer alıyor. İnci yansımaları veren üç boyutlu desenleri ile duvarlara modern bir görüntü aşılayan Savoy, 25×70 cm ebadı ile de beğeni topluyor.

MASUMIYET-CAGI--2

VitrA Masumiyet Çağı

VitrA Masumiyet Çağı teması; son derece net ve sade bir yaşam tarzından ve bu yaşam tarzının sahip olduğu felsefeden ilham alıyor: Doğaya göre ve doğal yaşamak! Doğanın renk paleti ve doğal malzemelerle bütünleşen bir yaşam tarzına göndermeler yapan tema, insanın yapacağı seçimlerin dünyayı pozitif yönde değiştireceğini savunuyor. Örneğin; uçsuz bucaksız bir deniz kenarında yer alan huzurlu bir sahil evinin insan ruhuna verdiği sıcaklık ve böyle bir ortamda doğa ile bütünleşmenin getirdiği huzur ve dengenin uyumu, VitrA Masumiyet Çağı karolarının tasarımlarına yansıyor.

CONCRETE

Concrete

Adını beton anlamına gelen “concrete”ten alan model 20×60 cm ebadında çalışılmış. Son yıllarda popüler hale gelen çimento görünümlü ve hafif ışıltılı bir yüzey ile karşımıza çıkan tasarım, yine VitrA’nın beton görünümlü şık yer karosu çalışması Ultra ile birarada kullanılabiliyor. Concrete’deki altın pırıltılı dekorlar ikili pano olarak da kullanılabilirken, daha dinamik bir mekan yaratmak isteyenler için duvar kağıdı etkisi yaratan soyut dekorlar öneriliyor.

VitrA, 2013 karo koleksiyonunu tanıttı