HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Uyku sağlığını uzman ellere bırakın

Yıllardır uyku konusundaki uzmanlığı ile alanının lider markalarından olan Yataş, Visco serisi yataklarında yakaladığı çeşitlilik sayesinde her tercihe ve beden yapısına uygun bireysel uyku alanları yaratıyor. Markanın son teknolojileri kullanarak ürettiği yatakların sunduğu seçenek genişliği, geleneksel Yataş kalitesi ile birleşince ortaya oldukça etkileyici bir tablo çıkıyor. Bu teknolojilerden biri olan açık hücreli Visco sünger teknolojisi ile üretilen Yataş Visco yataklar, omurganın doğal eğriliğinin korunmasına yardımcı oluyor.

+Visco-Alora-Pure2

9456-ALORA-PUREYataş’ın Visco yatak serilerinde yer alan modelleri vücudu çok iyi sararak uyku kalitesini artırırken, istem dışı gece dönmelerinin de azalmasını sağlıyor. Basınç sönümleme özelliği sayesinde uzun süreli yatan hastalarda yatak yarasının önlenmesi açısından da önemli bir avantaj sunuyor. Açık hücreli Visco süngerler Yataş’ın kendi tesislerinde, çok özel hammaddeler ve özel üretim teknolojileri kullanılarak üretiliyor. Açık hücreli yapıları, sıcaklığa ve basınca duyarlı olmaları sayesinde, vücudu sert bir yatağa göre daha fazla sararak konforu artırıyor. Yüksek hava geçirgenliği, vücutla yatak arasında ısı depolanmasını minimize ederek, terleme etkisini önemli derecede azaltıyor.

Alora Pure

Alora Pure modeli; cildi ve omurgayı şımartan anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) etkili Visco yatak olarak Yataş koleksiyonundaki yerini alıyor. Aloe Vera’nın tazeleyici etkisi sayesinde uyurken gençleştiriyor. İçeriğindeki enzim, vitamin ve mineraller sayesinde uyku problemlerini en aza indiriyor ve ferahlık sağlıyor.

Visco-alora-pure-dekupe

Modelde vücudu saran 4 cm yüksekliğinde 60 DNS Visco elastik sünger ve 13 cm kalınlığında, yüksek yoğunluğa sahip sert sünger kullanılmış. Fermuarlı, yıkanabilir, çıkarılabilir kılıf pratik ve hijyenik bir kullanım sunuyor. Cildi koruyup nemlendiren, yenilenmesine ve iyileşmesine yardımcı olan Aloe Vera özlü kumaşın yanı sıra kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi de dikkat çekiyor. 18 cm yüksekliğindeki model Sanitized antibakteriyel, antialerjen hijyen teknolojisi ile hayata geçiriliyor.

Viloft-genel-gorsel-1

9443-VILOFTViloft

Türkiye’nin ilk nefes açan omurga dostu çevreci yatağı olan Viloft; içeriğindeki okaliptüs lifleriyle hassas ciltleri ferahlatıyor, tüy kadar yumuşak tuşesiyle kusursuz bir uyku yüzeyi sunuyor. Türkiye’de ilk defa Visco yataklarda kullanılan 4 bölge teknolojisiyle vücudun her bölgesine özel destek veriyor.

Viloft-dekupe

Bu modelde kullanılan 60 DNS Visco elastik süngerin yüksekliği 7 cm… Baş ve ayak bölgesiyle bel ve basen bölgesini farklı yoğunluklarla destekleyen sünger katmanları yer alıyor. Fermuarlı, yıkanabilir Viloft yatak kılıfıyla vücut sıcaklığını dengeleme özelliği bulunuyor. Yatak kılıfında okaliptüs ağacından elde edilen doğal lifler, gelişmiş nem transferi, geri dönüştürülebilir %100 doğal viskon kumaş ile ekolojik ve çevre dostu bir ürün olan modelin yüksekliği ise 20 cm olarak düşünülmüş.

Visco-Fresh-genel-gorsel-1

Visco Fresh

Yataş’ın Visco yatak serisinde yer alan bir başka modeli de Visco Fresh… 3 boyutlu, hava alan ve vücut ısısını dengede tutan bir termal yatak olarak tasarlanan model, yataklardaki terleme ve koku oluşumuna da son veriyor. Türkiye’de ilk defa vücut ısısını dengelemeye yardımcı Outlast, terlemeyi azaltan 3D kumaş Cairfull ve akıllı sünger Visco’nun birarada uygulandığı modelde kullanılan Visco elastik sünger de 9 cm yüksekliğe ve tam 80 DNS yoğunluğa sahip.

Visco-Fresh-dekupe

9564-VISCO-FRESHBu sayede edindiği dayanıklılık, fazla kilolu kişiler için de ideal bir uyku platformu oluşturuyor. Visco katmanının altındaki yüksek çözünürlüğe sahip 45 DNS süngerle omurgaya üst düzey ortopedik destek de veren tasarım; sıcağı çok sıcak, soğuğu çok soğuk hissetmeyi engelleyen, NASA patentli Outlast teknolojisi ile termal konfor sağlıyor. Modelde terlemeyi ve basıncı azaltma işlevini de 3 boyutlu nefes alabilen 3D kumaş Cairfull üstleniyor. 25 cm yüksekliğindeki yatağın kılıfı fermuarlı ve yıkanabiliyor.

Uyku sağlığını uzman ellere bırakın