HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Sıradışı mekanlar tasarlamak

Seramiğin estetik anlamda dekorasyona kattığı değer; yaşam alanlarının daha güçlü, özgün ve seçkin bir yapıya ulaşmasında yardımcı oluyor. Gerek teknolojik altyapısı ve gerekse tasarım dili ile bu alanda farklılaşan markalar arasında yer alan Bien; kişiye kendisini özel hissettiren, ayrıcalıklı ve kendisini yansıtan bir mekan oluşturması için birçok seçenek sunmaya devam ediyor.

Fracture

Markanın geniş koleksiyonu içinde birçok farklı zevke seslenen çalışmaya rastlamak mümkün. Bu çalışmalardan biri olan Lotus serisi; A’Design Awards’ın Platin Ödülü’ne sahip. Üç farklı formda lavabo, farklı şekillerde tasarlanan 2 klozet, küvet ve estetik tavan armatürüyle Lotus serisi, toplamda 7 parçadan oluşuyor. Nilüfer çiçeğinin su tutmayan yapraklarından esinlenilerek hayata geçirilen Lotus’ta fotoselli ve eğimli akışa sahip tavandan armatür, lavabonun estetiğini tamamlayan özel bir tasarım olarak belirginleşiyor.

Markanın bir diğer güçlü çalışması ise Fracture adını taşıyor. Pırıltılı, ışıl ışıl görünümü ile mekanlarda göz alıcı bir şıklık yaratması amaçlanan model; serbest geometrik formu ve sıradışı çizgileriyle cam kırıklarının büyüleyici görüntüsünü yansıtıyor ve dekonstrüktivist akımın tüm minimalizmini uygulandığı alana taşıyor. Fracture serisi 30×80 ebadında siyah ve beyaz fonlardan ve üç boyutlu pırıltılı dekorlardan oluşuyor. Bu büyüleyici serinin tamamlayıcısı olarak, seramik sağlık gereçleri sınıfında yer alan klozet ve lavabo da A’Design Awards’ın Altın Ödül’üne sahip.

Sevilla

Sıcak bölgelerde seramik kullanımı için Bien’den öneriler

Bien; özellikle Yaz aylarını çok yüksek sıcaklıklarla geçiren bölgelerde seramiğin, sadece banyo ve mutfak gibi alanlarda değil, aynı zamanda salon, antre ve yatak odalarında da kullanımına dikkat çekiyor. Ülkemizde özellikle Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu illerindeki sıcaklıklar yılın belirli döneminde çok yüksek olduğu için yaşam tarzları da diğer illere göre farklılık gösterebiliyor. Yüksek sıcaklık sebebiyle evlerde durmak zorlaşırken seramik kullanılan evlerde ev sıcaklığı daha iyi kontrol altına alınabiliyor.

nci

Yatak odalarında ve salonlarda seramiğin farkı

Seramikte farklı desenler kullanılarak sadece sıcaklığı düşürmek için değil, aynı zamanda salon ve yatak odaları için yeni dekorasyon ve tasarım alanları oluşturuluyor. Yatak odalarında dekorasyon amaçlı yatak arkasında bulunan duvarlar sıklıkla tercih ediliyor.Salonlarda da TV arkası, kolon giydirme gibi işlemler uygulanarak, duvarlar dekoratif olarak renklendirilerek, aynı zamanda zeminlerde seramik karo kullanılıyor. Özellikle Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde balkonlarda vakit geçirme oranı göz önünde bulundurulduğunda balkonlarda tavana kadar seramik uygulama gerçekleştirilebiliyor.

Lotus

Serinlik ve temizlik birarada

Bölgelere göre değişen hava koşullarının yanı sıra, aynı zamanda seramik kullanımına önem veren hanımlar için bir diğer öncelikli konu da Yaz aylarındaki temizlik kolaylığı… Sıcaklardan ötürü evlerin içlerinin serinlemesi için açılan pencereler, tozun ve kirin içeri dolmasına sebep oluyor. Seramik kullanımının salon ve yatak odalarındaki kullanımını artırmak, temizlik konusuna da pratik bir çözüm bulmayı beraberinde getiriyor.

Sıradışı mekanlar tasarlamak