HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Seramikte 2 cm’lik mucize

bien1

Seramik sektörünün öncü markalarından Bien, 2 cm seramiğiyle hayata tat katan yeni bir çözüm daha geliştirdi. Zahmetsizce döşenebilen dayanıklı seramikler, hem iç hem dış mekanlar için pratik bir çözüm sunuyor. Markanın geliştirdiği yeni bir teknoloji ile üretilen 2 cm kalınlığındaki full body teknik porselen seramikler, mekanlara da ayrıcalıklı bir standart getiriyor.

+bien2

Bien tarafından beğeniye sunulan 2 cm’lik seramikler çatlamaya ve kırılmaya karşı dayanıklı oldukları için iç ve dış mekanlarda güvenle kullanılabiliyor. Balkon, teras, bahçe ve havuzlarda tercih edilen seramik karolar kalın ve dayanıklı olduğundan iş yerlerinde, ağır malzemelerin taşındığı yerlerde, giriş rampaları, otopark ve garajlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

bien4

Pratik ve hızlı uygulama

Ürünün bir diğer önemli özelliği de zahmetsizce döşenebilmesi. Yalnızca yere bırakılarak, yani kuru olarak uygulanabiliyor. Yapıştırıcı, sıva, derz ve işçilik gerektirmiyor, zeminler hemen kullanıma hazır hale geliyor. Seramikler ayrıca taşıcıyıcı aparatlar üzerine de yerleştirilebiliyor. Böylece altlarına sulama ve aydınlatma sistemleri döşenebiliyor, gerektiğinde kablo ve borular kolaylıkla kontrol edilebiliyor. Yükseltilmiş döşeme sistemi ayrıca ısı ve ses yalıtımını da artırıyor. Dış mekanlarda taşıyıcıların kullanılması hem çimlere zarar verilmesini engelliyor hem yağmur sularının seramiklerin altından akıp gitmesine imkan sağlıyor. Zemin eğrilikleri ve çökmeler de taşıyıcılar sayesinde sorun olmaktan çıkıyor.

bien5

Sökülüp yeniden kullanılabiliyor

Döşenmesi kadar seramiklerin sökülmesi de kolay. Usta gerektirmeden yerinden çıkarılabilen seramik karolar, taşınıp başka bir yerde tekrar kullanılabiliyor. Bu sayede hem seramik uygulamalarında ortaya çıkan tadilat işi, inşaat kirliliği ve zahmetli süreçler ortadan kalkmış oluyor hem de kullanıcı, gittiği her mekanda tekrar tekrar seramik işi ile uğraşmak zorunda kalmıyor. Sistem, bu anlamda bütçe dostu olarak da karşımıza çıkıyor.

bien3

Seramikte 2 cm’lik mucize