HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Şehir hayatına modern bir yorum

Kent yaşamının gerekleri ile günümüz estetik anlayışı birleştiğinde, modern ve çağdaş çizgilerin hakim olduğu bir mobilya yaklaşımı da ortaya çıkıyor. Bu yaklaşımı kendine has tarzı ile yorumlayan markalardan biri olan Konfor; rahat, işlevsel ve şık bir yaşam alanı isteyenlere sesleniyor.

KONFOR---Luis-oturma-grubu---4401-TL

 

Konfor’un sezonda iddialı olarak öne çıkardığı tasarımlar arasında oturma grubu, köşe takımı, yemek odası gibi alanlar dikkat çekiyor. Markanın tasarımlarına yön veren feminen çizgiler, sadece formlarda değil renk ve desenler gibi ayrıntılarda da karşımıza çıkıyor,

Bu anlayış ile hayata geçirilen modellerden biri olan Luis oturma grubu; sunduğu rahat oturma alanı ve modeli tamamlayan şık kırlentler ile ilk göze çarpanlar arasında. Luis’in estetik kurgusunu tamamlayan ahşap ayaklar, modelin iskeletinin dört köşesinde devam ettirilen bir formda çalışılmış. Kollarda ve sırt minderlerinde yer alan düğmeli sunum, modelin mekana derinlik katmasına yardımcı olmuş. Canlı renkler ise hem spor ve genç bir mekan için hem de içten ve romantik bir tarz için oldukça ideal.

KONFOR---Verto-yemek-odasi-takimi-2221-TL

Konfor’un köşe kanepeleri içinde öne çıkan güçlü tasarımlarından Megan modeli de salonlara yön verecek çizgilere sahip. Oldukça geniş tutulan oturma platformu, yuvarlatılarak hayata geçirilen yumuşak köşe yapısı, özel tasarlanmış bel yastıkları ve kırlentler; modeli ilk bakışta kullanıcısına yakınlaştıran unsurların başında geliyor. Modern tarzın izlerini taşıyan Megan, parlak metal ayakları ve kesintisiz tek renk formu ile oldukça zarif ve dinamik bir tasarım.

KONFOR---Megan-köşe-koltuk---3780-TL

Markanın yemek odası koleksiyonunda ise Verto modeli dikkatimizi çekiyor. Bu sezon koleksiyonlarına adapte ettiği “feminen” ve “şehirli” kavramlarını Verto’da yılın trendi retro ve nostalji kavramları ile buluşturan Konfor, yemek odası için de oldukça şık, fonksiyonel ve çok üniteli bir çalışmanın altına imza atmış. Üründe kulp detayı özellikle dikkat çekiyor. Ünitelerde yer alan hafif açılı ahşap ayaklar, oval ve kullanışlı masa, tamamen cam kapaklı vitrin ve nostalji duygusunu betimleyen dekoratif ayna; modelin mekana hakim olmasını sağlıyor.

Konfor---Verto-koltuk-takimi---4570-TL

Şehir hayatına modern bir yorum