HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Nano teknoloji halıda devrim yaratıyor

Atlas Halı, bir dünya buluşu olan nano halısı ile evlerde konfor, rahatlık ve özgünlük rüzgarları estiriyor. Nilüfer çiçeğinden esinlenilerek geliştirilen nano halı, leke barındırmıyor, ışık etkisiyle kendi kendini temizliyor. Birbirinden özel tasarımlarla üretilen Atlas serilerinin tümünde kullanılan nano teknolojinin doğal iletkenlik özelliği, stresin azaltılmasına da yardım ediyor. Nano halı ile evlerde temizlik yükü hafifliyor, keyifli saatler çoğalıyor.

+Atlas_NanoHalıda_cay-

47 yıllık efsanevi geçmişiyle, Türkiye’nin en köklü halı markalarından biri olan ve 2011 yılından itibaren Naksan Holding çatısı altında yaşamına devam eden Atlas Halı, inovasyon ve Ar-Ge’yi çalışmalarının merkezine yerleştirdi ve bir dünya buluşuna imza atarak nano halıyı üretti. Global ve uluslararası test merkezlerince onaylanmış üstün özellikleri ile nano halısı ile Türkiye pazarındaki satışlarını bir yılda %350 artıran Atlas Halı; yurtdışından gelen taleplerle dış pazarlara da açılmaya başladı.

Temizlik yükü hafifliyor

Nano halı, suyun üzerinde yaşamasına rağmen sıvı iticilik özelliğine sahip Nilüfer çiçeğinden esinlenerek yaratıldı. Atlas nano halılar, leke barındırmadığı gibi sigara, duman, is, ayak kiri gibi yaşamın içerisinde bulunan ve gözle görünmeyen kirleri ışık etkisiyle parçalayıp yok ederek, halının kendi kendini temizlemesi sağlanıyor. Böylece halılar yıllar geçtikten sonra bile ilk günkü gibi ışıl ışıl kalıyor. Nano halılar, yapısındaki doğal iletkenlik ile de stresi azaltıyor. Evlerdeki temizlik yükünü hafifleten Atlas Halı ile geriye keyifli zamanları yaşamak kalıyor.

21 farklı koleksiyon

Atlas Halı’nın kilim serisi dışındaki bütün halıları nano teknolojik özelliklere sahip. Koleksiyonlar ise Özgür Uşaklıgil’in koordinatörlüğünü yaptığı tasarım ekibi tarafından özel olarak dizayn ediliyor. Atlas Halı’nın bir ilke imza attığı bir diğer uygulaması ise daha önce halı tasarlamamış ama alanında söz sahibi endüstriyel tasarımcılarla çalışmış olması… Bu özel tasarımlar ile farklı bir bakış açısı yakalayan ve son derece özgün koleksiyonlar ortaya koyan Atlas Halı’nın ikisi tamamen çocuklara özel 21 koleksiyonu tüketicilerle buluşarak evlerde yerini aldı.

Lokum’a dantel zarafeti
Nesilden nesile, anneden kıza geçen, çeyiz için değerli bir armağan olarak sunulan dantelin zarif motifleri; Atlas Halı kalitesi ve modern çizgileriyle evlerimize taşınıyor. Atlas Halı’nın başarılı tasarımcılarından Eda Güreli Şen’in imzasını taşıyan Dantel, beyaz, mavi ve pembe renk seçenekleri ve özgün yorumuyla Lokum serisinde yer alıyor.

lokum-serisinden_dantel-pembe

El dokuması geleneği sade bir tarzla evinize geliyor
Atlas Halı’nın, yılbaşı hediyesi olarak kullanıcılarla buluşturduğu yeni koleksiyonu “Serapi” ile Uşak’tan Şam’a, Heriz’den Nepal’e uzanan el dokuması halı geleneğinin çizgileri yepyeni, sade bir tarzda evinize geliyor. Koleksiyonda yer alan Gonca Beyaz ve Gonca Vizon, klasik Uşak halıların kırık dallı stili ile bezeniyor. Sadelikten ödün vermeyen tasarımlar, açılan goncalar gibi güzellikler vaadediyor.

serapi-serisinden_murdum

Rast makamı halıda okunuyor
Rast koleksiyonu ile mavinin huzuru, pembenin neşesi, gri, vizon ve krem tonlarının sakinliği, evlerinize geliyor. Rast’ta yer alan Çakıl, Çitlembik, Çıvgın, Dem, Ilgın, Kırkyama, Oya, Saba, Segah ve Tela ürünleri evlerde sıcacık bir ortam yaratıyor.

rast-serisinden_Ilgın

Makaronlar evleri şenlendiriyor
Sorbe koleksiyonunda bulunan Makaron, enerji ve mutluluk yayıyor. Kendi kendini temizleyerek yaşama benzersiz bir kolaylık ve keyif katan, halı temizleme sıkıntısına son veren Atlas Halı’nın yeni koleksiyonu Sorbe’de yer alan ve mor, turkuaz, vizon, pembe ve yeşil tonlarının muhteşem bir uyumla harmanlandığı Makaron; gönülleri fethediyor.

sorbe-serisinden_makaron

Dünya buluşu nano halıya bilimsel destek

Türkiye’de inovasyon ve teknolojinin gelişimine katkıda bulunanları onurlandırmak amacıyla, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) gibi kurum ve kuruluşların desteğiyle düzenlenen 11. Teknoloji Ödülleri’nin finalistlerinden biri de nano halı oldu. Dünyada ilk ve tek olan nano halının ürün kategorisinde değerlendirileceği, Türkiye’nin en prestijli teknoloji organizasyonu olan Teknoloji Ödülleri’nde kazananlar, Mayıs ayında açıklanacak.

atlas_halı_nanohalı_kendini-temizliyor

“Teknoloji Ödülleri”, ülkemizde yenilikçi ürün, üretim süreci, teknik ve/veya teknolojinin geliştirilmesi çabalarını desteklemek amacıyla 11 yıldır kesintisiz olarak veriliyor. Nano teknoloji kullanılarak üretilen; güneş ve ışık enerjisiyle kendi kendini temizleyebilen, sıvı iticilik özelliği sayesinde leke barındırmayan; neme ve suya maruz kaldığında diğer halılara oranla daha dayanıklı olan Atlas Halı’nın nano halıları, ödül amaçlarını tam olarak karşılaması sebebiyle büyük ilgi çekti ve destek gördü.

Nano teknoloji halıda devrim yaratıyor