HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Müzikten esinlenen bir tasarım: Partita

Koleksiyon’un kurucusu mimar Faruk Malhan tarafından tasarlanan Partita ailesi, ev ve ofis için farklı ihtiyaçlara göre tercih edilebilecek 4 farklı masa, depolama ünitesi, çalışma istasyonu ve sehpadan oluşuyor. Adını ve esin kaynağını müzikte tekrar eden parçaların peş peşe dizilmesi kavramından alan Partita ailesinin hafiflik duygusu taşıyan tasarımları, yaşam alanlarında da müzikte olduğu gibi sıralanıp yerlerini alıyor.

1518612623_Partita_Masa1-min_800x601-min

Partita yemek masası, ayaklarının ceviz ahşap görüntüsü ve geçme ayak uygulamasıyla hem işçilik hem de estetik anlamda dikkat çekiyor. Genç görünümü sayesinde farklı dekorasyon tarzlarıyla uyum sağlayan masa, tüm aileyi toplayan keyifli yemeklere eşlik ediyor.

Partita home-ofis masa, ailenin karakteristik özelliği olan çapraz ayaklarıyla dikkat çekiyor. Modernist bir aile olan Partita’nın evde çalışanlar için düşünülmüş çalışma masası, ceviz kaplama olarak beyaz ve kahverenginin rafine uyumu ile şekilleniyor. İki katlı masası, takılıp çıkarılabilen modüler çekmeceleri ile tasarım severlere sesleniyor.

1518612625_2015_Workinton_AND_HQ_01-min_800x534-min

Masa ayaklarının masif ahşap görüntüsü ve antik ahşap geçme detaylarını andıran yapısı, hem mimari hafızaya hem de sıcak dokunuşa bir yakınlık gösteriyor. Basit yapısının arkasında gizli olan teknik altyapısı ise bugünün ihtiyaçları olan tüm elektronik donanıma servis verebilecek şekilde ortaya çıkıyor. Yönetici, toplantı ve operasyonel alanlardaki çeşitleriyle kullanıcılarına alternatif kurgular sunuyor.

Zaman içinde değişen ve gelişen ihtiyaçlara cevap verebilecek adaptasyon kapasitesine sahip olmak, Partita’yı farklı kılan özelliklerin başında geliyor. Tasarım bütünlüğü korunarak Partita ailesine eklenen toplantı masalarında da serinin temel özelliğini taşıyan çapraz ayaklar kullanılıyor.

1518612638_2014_Anadolu_Sigorta_HQ_04-min_800x539-min

Müzikten esinlenen bir tasarım: Partita