HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Karo ile dekorasyon çözümleri

Seramik karoların iç mekanda yarattığı mükemmel görsellik, son yıllarda sürekli yenilenen koleksiyonlarla daha da ön plana çıkmaya başladı. Birbirinden güçlü markaların gerek özgün tasarımlarla ve gerekse ileri teknolojiyle sürdürdükleri rekabet, bugün seçmesi çok zor yüzlerce modeli karşımıza getiriyor. Bu modellerden küçük bir derleme yaptık ve dekorasyonda seramik karoların gücüne kısa bir bakış atmak istedik.

CanakkaleSeramik_Lady

Banyolara asil dokunuş
Çanakkale Seramik, geçmiş dönem porselenlerinden esinlenerek, günümüzün estetik yorumuyla hayata geçirdiği Lady serisi ile banyolara klasik, lüks ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Renklerin, sanatsal dekorların, üç boyutlu madalyon parçaların özenle bütünleştiği Lady serisi, kullanılan özel kaplama sırlarla, seramik yüzeyde ekstra parlaklık sunuyor. Aquamarin, kahve, krema ve bej renklerinden oluşan seride kenar, köşe ve dekorlu duvar karoları ile yer karoları bulunuyor.

+worn-wood

Worn Wood ile farklı bir bakış açısı
Seranit’in rahat, yalın ve şeffaf bir hayat arayışıyla ortaya çıkan yeni karoları beton ve ahşap gibi doğal malzemelerin verdiği huzur duygusunu evlere yansıtıyor. Ahşabın rahatlatan doğal dokusunu evlere taşıyan yeni seri Wooden’ın en dikkat çekici karosu ise eskitme görünümlü Worn Wood… Patine edilmiş ahşap görüntüsüne sahip model; doğallık, sıcaklık ve samimiyet etkisi veren pastel renkleriyle ilgi görüyor.

VITÖNTAGE

Doğal dokunuşlar

Seramiksan, dekorasyonda doğal bir şıklık arayanlar için Mayolika ve Vintage serilerini sunuyor.

Sırlı porselen olarak üretilen Mayolika serisi,

Beyaz ve Motif olmak üzere iki farklı fona sahip. Doğal görünümünün yanı sıra Akdeniz’in maviliğini, yaşam kültürünü ve güneşin enerjisini barındıran motifleriyle mekanlarda pozitif enerjiyi yakalıyor.

Vintage ise country şıklığı ile doğal görünüm oluşturuyor.

Seri; mat ve doğal bir görünümü tercih edenler için ideal bir alternatif konumunda tasarlanarak, bej ve colormix renk seçenekleri ile beğeniye sunulmuş.

WOODSTYLE

Doğa dostu bir yaklaşım
VitrA, doğa dostu bir yaklaşımla, ahşap yüzeylerin zenginliğini yatak odası ve salonlara taşıyor. Yaşadığı mekanlara ahşabın doğallığını ağaçları kesmeden katmak isteyenler, markanın ahşap parke görünümlü seramik karosu Woodstyle’ı tercih ediyor. 15×90 ve 22.5×90 cm boyutundaki karoların meşe, açık meşe, ceviz ve wenge renkleri bulunuyor.

İstanbul’un güzelliği iç mekanlarda
İDA Seramik, dünyanın en büyüleyici şehrinden ilham alarak tasarladığı İstanbul serisiyle dikkat çekiyor. Altın ve platin dekorları, farklı ebat seçenekleri bulunan yer karolarının yanı sıra, gri ve bej tonlarında mermer dokusunu bire bir yansıtan fonlarıyla sunulan seri, etkileyici desenlere sahip İstanbul Yıldızı isimli zemin karolarıyla da (yer göbekleri) şehrin güzelliğini banyolara yansıtıyor. Daha sıcak dokulardan hoşlananlar için ise İstanbul serisinin duvar karoları, zeminde ahşap desenli Albero ile kombinlenebiliyor.

IDA-Istanbul03

Modern yaşama zamansızlık katmak
Bien Seramik’in 2013 koleksiyonunda yer alan tasarımlar arasında oldukça etkileyici uygulamalar yer alıyor. Bunlardan biri olan Toros; iç mekanda hemen her alanda kullanılabilecek bir estetik forma sahip. Modelin özgün yapısı; kullanıldığı dekorasyon anlayışına göre mekana güç, zamansızlık, romantizm ya da ihtişam gibi duyguları aşılayabiliyor.

toros

Ahşabın sıcaklığı yaşam alanlarında
Graniser, yaşadığı yere ahşabın sıcaklığını taşımak isteyenlere yeni bir seri sunuyor. Modern görünümü ile yaşam alanlarına sıcak bir hava katan Rio Grande, ıslak ve kuru zeminde rahatlıkla kullanılabiliyor. Yüzeyde leke ve iz oluşumuna karşı da dayanıklı olan ürün, 14,5×89 ölçülerinde iç mekanlarda uygulanabiliyor. Son derece doğal bir görünüm sağlayan ürünün, beyaz, gri, krem, fındık kabuğu ve wenge renkleri bulunuyor.

RIO_GRANDE_Wenge_K

Karo ile dekorasyon çözümleri