HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Kalıpların dışında rahat yaşamak…

Evinize en basit hali ile bakarsanız eğer, hemen her eşyanın yaklaşık belli bir formu ve yine yaklaşık belli bir işlevi olduğunu görürsünüz. Ancak evinizin sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması ve görsel olarak da sizinle bütünleşmesi noktasında, tüm ürünlerin birbirinden ne denli farklılaşabildiğini göreceksiniz. Doğtaş’ın 2014 koleksiyonunda yer verdiği tasarımlar, asıl göreve ve formlarına, kullanıcısını tanımlayan ve beklentilerini yanıtlayan ayrıntılar eklemeyi başarıyor.

Dogtas-Piccola-Kose

Doğtaş’ın yeni koleksiyonunda dikkat çeken ürünler arasında yer alan Piccola köşe takımı; daralan mekanlarda rahat ve ferah yaşam alanları oluşturmak için tasarlanmış. Canlı ve parlak renkleri, pop kültürünü içeren retro stiliyle geçmişe bir bakış atan Piccola; yüksek ahşap ayaklarıyla da tarzını vurguluyor. Özellikle küçük mekanlarda yaşayanlar için tasarlanan Piccola ile salonlar daha ferah ve daha rahat bir kimliğe bürünüyor. Model, dinlenme modülüyle birlikte kullanılabilen pufuyla çeşitlilik sunarken, gündelik yaşamın hareketliliğine de kolayca uyum sağlıyor. Fon ve sırt minderlerinde farklı süngerler kullanılan tasarım, ahşap kayın iskelet yapısıyla konfordan ödün vermeden uzun yıllar kullanım olanağı sunuyor.

Dogtas-BRENDA-Yatak-Odası

Klasik mobilya çizgisinin dışında tasarlanan Brenda konsepti; kılıcın keskinliğinden ve inceliğinden ilham alınarak hayata geçirilmiş. Son yıllarda tekrar öne çıkan retro çizgiler Brenda’da bir adım daha ileri taşınıyor ve minimal detaylarla zenginleştiriliyor. Konsept; doğal meşe ile metalik karamelin uyumlu birlikteliğini yatak ve yemek odalarına taşıyor.

Dogtas-BRENDA-TV-Unitesi

Ahşap dokulu kulplar ile kombinlenen model, odalarda doğal ancak gösterişli bir hava yaratmayı başarıyor. Zengin dolap içi aksesuarlarıyla kullanım kolaylığı sağlarken, tandem yay sistemleriyle uzun süreli kullanımı garanti ediyor. Yemek odasını tamamlayan televizyon ünitesi ise salonlarda bütünlük oluşturuyor.

Kalıpların dışında rahat yaşamak…