HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Kadınlar için zarif, erkekler için sert hatlar

Moda, yemek, alışveriş gibi pek çok konuda olduğu gibi dekorasyon konusunda da kadın ve erkeğin beğenileri bazı farklılıklar gösteriyor. Seramik sektörünün yenilikleriyle öne çıkan markalarından Bien, bu farklılıkları göz önüne alarak hazırladığı İnci, Eramosa, Fracture ve Alto adlı serilerini hem kadınlar hem de erkekler için ayrı renklerde ve formlarda tasarladı.

inci-Kadin

İnci: Asaletin ve zarafetin adı

Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle incinin güzelliğini yansıtan seri, mekanda asillik ve zarafeti yansıtıyor. 30×80 cm ebadında üretilen İnci serisi, siyah ve beyazın şıklığını yaşam alanlarına taşıyor. 2012 yılında koleksiyona yeni eklenen 30×80 ebatlardaki Gül ve Damla dekorlar ise seri ile mekan bütünlüğünü tamamlıyor. Tasarım; İtalya’nın dünya çapındaki saygın kuruluşlarından biri olan Como Kültür Departmanı Avrupa Tasarım Kuruluşları Bürosu tarafından düzenlenen A’ Design Awards ‘da Platin A’ Design Ödülü’ne layık görüldü.

Alto-Kadin-(3500-x-2301)

Alto: Işıltı, gösteriş, ihtişam

Görkemli, tasarımda ve dekorasyonda ön plana çıkacak alanlar oluşturmak isteyenlerin tercihi Alto serisi, 30×60 platin ve beyaz renk seçenekleriyle ışıltılı ve gösterişli bir atmosfer yaratıyor. Serinin üzerinde bulunan üç boyutlu kabartmalı doku ve parlak görünümü; bakış açısına göre renk değiştirebilen ve ışık oyunlarına cevap verebilen bir yetenek sağlıyor.

Fracture

Fracture: Sıradışı bir tasarım

Serbest geometrik formu ve sıradışı çizgileriyle cam kırıklarının büyüleyici görüntüsünü yansıtan Fracture, dekonstrüktivist akımın tüm minimalizmini mekânlara yansıtıyor. Fracture serisi 30×80 ebadında siyah ve beyaz fonlardan ve üç boyutlu pırıltılı dekorlardan oluşuyor. Aynı zamanda bu büyüleyici serinin tamamlayıcısı olarak seramik sağlık gereçleri sınıfında yer alan klozet ve lavabo da A’Design Awards’ın Altın Ödül’üne sahip.

ERAMOSA-Erkek

Eramosa: Mermerin ilham verdiği seri

Kanada kökenli Eramosa mermerinden ilham alınarak üretilen doğal ve sıcak renk tonlarına sahip seri, hoş ve yumuşak bir kontrast içerirken, geniş kullanım yelpazesiyle de farklı seçeneklere ışık tutuyor. İnce damarlı görünümü ile doğallığı yansıtan Eramosa serisi kahve, vizon ve fildişi alternatifleri ile markanın iddialı ürünlerinden biri… 21×63 duvar ve 40×40 yer karosu olarak üretilen Eramosa, rektifiyeli olmasının ve dijital teknolojinin sağladığı tüm avantajları bünyesinde barındırıyor. 21×63 ebatlardaki Leaf ve Edera dekorlar ise serinin sadeliğine dinamizm katıyor.

Kadınlar için zarif, erkekler için sert hatlar