HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Doğu ile Batı’nın harmanlandığı tasarımlar

Zeynep_FadıllıogluTasarım dünyasının ilham alacağı kavramlar en az yaşam kadar sınırsız. Çünkü tasarımcı da tasarım da yaşamın içinde ve yansıttıkları her duygu da bu konumdan besleniyor. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu’nun mobilya ve aksesuar çalışmalarında, bu sonsuz dünyadan özenle seçilmiş bir dilimin izleri görülüyor. Doğu ile Batı’yı harmanlayan bu zamansız tasarımlar Haaz’ın vitrinlerinde yerini almaya başladı.

Gaia and Gino’nun aksesuarlarından sonra Zeynep Fadıllıoğlu’nun mobilya ve aksesuarları da Haaz’ın sunumları arasında yerini aldı. Tasarımcının Doğu ve Batı sentezinin kültürümüzle birleşiminden ortaya çıkan koleksiyonu, lokal ve evrensel çizgilerin birleşimi olarak karşımıza çıkıyor. Zengin Osmanlı, Selçuk, Anadolu ve Bizans medeniyetleri miraslarının modern çizgiyle buluşması; koleksiyona renk, kumaş, doku ve mimari öğelerin zengin birleşimi olarak yansıyor. Tüm ürünler fonksiyondan ve ergonomiden ödün vermeden, el yapımıyla ve geleneksel tekniklerle, yüksek kalitede üretiliyor.

HAAZ-Zeynep-Fadillioglu-tasarim

kazan-koltuk-5300-6600-TL

sini-bakir-sehpa-1700-TLZF Design’ın kişiye özel, istenilen ölçülerde ve kumaşlarla üretilebilen zamansız parçaları arasında eski Türk kazanlarından esinlenerek tasarlanan konfor ve estetiğin öncelikli olduğu Kazan oturma grubu, klasik Osmanlı divanının modern versiyonu Sedir, Osmanlı İmparatorluğu’nun simgesi çizgisel bir forma sahip pirinçten yapılan Lale sehpalar ve Pirinç tepsiler bulunuyor.

1955 yılında İstanbul’da doğan Zeynep Fadıllıoğlu; 1995 yılında kendi adını taşıyan tasarım ofisini açarak mimar, iç mimar, ressam ve tasarımcılardan oluşan bir ekip kurdu. Bu ekiple başta İstanbul olmak üzere Berlin, Londra, Kuveyt, St.Tropez, Delhi gibi dünyanın çeşitli yerlerinde 50’nin üzerinde projeye imza attı.

Doğu ile Batı’nın harmanlandığı tasarımlar