HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Dekorasyonda klasik anlayışlar

İç dekorasyonda klasik etkisini tanımlayan en önemli unsurlar mobilyalar. Ancak mobilyaların klasik akıma uygun çizgilerinin olması tek başına yeterlilik göstermiyor. Seçilen kumaşın dokusundan rengine, kullanılan kırlentlerin desenlerine dek birçok öğe, bu anlamda belirleyici oluyor. Mobilya tutkunlarının yakından tanıdığı markalardan biri olan Lazzoni’nin koleksiyonlarından seçtiğimiz farklı tasarımlarla bu yaklaşıma bir kaç örnek vermek istedik.

yatak-6.894-tl-komodin-2.211-tl 

Lazzoni; oldukça geniş bir koleksiyon ile tüketicisinin karşısına çıkıyor. Bu koleksiyonda klasik ve modern akımların etkisinde kalmış çeşitli tasarımlar yer alıyor. Modeller oturma ünitelerinden masa ve sandalyelere, yatak odasından tekil ürün ve aksesuarlara dek oldukça çeşitlilik içeren bir yelpazede karşımıza çıkıyor. Tasarımların ortak paydaları ise rahat, sağlam, kullanışlı, trendy ve uzun ömürlü mobilyalar olmaları…

koltuk-5.599-TL

Markanın klasik etkileri yorumladığı tasarımları da bu paydaların üzerine inşa edilmiş. Modellerde yuvarlatılmış formlar, ince işçilik ve ahşabın yoğun kullanımı dikkat çekiyor. Yatak odasında yatak başlığından salonda kanepe ve tekil ürünlere dek uzanan skalada, düğmeli fonlarla etkileyici bir atmosfer yakalanmış.

2.470-TL

Renklerin iddialı ancak yalın bir kullanım tarzı ile buluşturulmuş olması, abartılı lüksten sıyrılmayı ancak seçkin ve elit bir mekan elde etmeyi isteyenler için oldukça ideal alternatifler oluşmasını sağlıyor. Düz renk kaplama seçeneklerinin yanı sıra kumaş kartelasında bulunan desenli seçenekler ise romantik ve sıcak bir ambiyansı müjdelerken, İngiliz tarzının dokunuşlarına da yer veriyor.

5.722-TL

Dekorasyonda klasik anlayışlar