HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Dekorasyonda Country tarzı

Bir çok farklı akımın yönlendirdiği dekorasyona etki eden güçlü tarzlardan biri de Country… Bu akımı tanımlayan kavramlar arasında pastoral ve floral renk ve desen kurgularını, ekose ya da çizgili formları, sıcak ve samimi bir ambiyans ile elde edilen yumuşaklık etkisini saymak mümkün. İçtenliğin ve doğallığın yanı sıra dengeli bir romantizmi de mekana taşımayı başaran Country tarzını biraz daha yakından incelemeye ne dersiniz?

Açık tonlarla kombinlenen renkli desenler, ahşabın doğal formları, çiçeklerle bezenmiş kumaşlar; Country tarzı dendiğinde ilk akla gelenler arasında. Geniş ve rahat kanepe ve koltuk formları, bu tarzın olmazsa olmazları arasında. Metal ve türevi malzemelerden ve endüstriyel renk tonlarından itina ile kaçınan Country, bir anlamda geçmiş yılların yaşanmışlığını sıcak bir ortam oluşturmak için kullanıyor.

Mobilyalarda klasik çizgileri çağrıştıran kıvrım ve işlemelere rastlamak mümkün. Ancak ahşabın doğal haline en yakın biçimde kullanılmasına da özen gösteriliyor. Bu aşamada mobilyaları destekleyen ürünlerin ana ya da desen renklerinde toprak tonlarına, kırmızı, pembe, yeşil, sarı ve mavi gibi doğanın içinde sık rastlanan renklere sıkça rastlanıyor. Ferah ortamlar için özellikle tercih edilen beyaz, krem gibi açık renkler ise bu tarzın genel çıkış noktasında önemli yer tutuyor.+enza booconsept mudo2 paşabahçe tepehome

mudo luksbazaar ithal-deco evim.net çilek

Dekorasyonda Country tarzı