HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Biri “rengarenk” mi dedi?

Renklerin yaşadığımız alanlardaki görsel etkisinin yanı sıra ruh halimiz üzerindeki güçlü belirleyiciliği de önem taşıyor. Son yıllarda özellikle duvarlarda yakalanan güçlü sunumlar, iç dekorasyonun yeni sergileme alanlarından birini yani duvarları, evlerin en güçlü unsurlarından biri haline getiriyor. Bu geniş, güçlü ve fon özellikli alanı rengarenk düşler, atmosferler ve dünyalar ile buluşturan Rasch, 2014 yılına oldukça iddialı bir koleksiyon ile giriş yapıyor.

+Rasch_Trendspots_Vol.1_HannaHome_895605

Rasch; duvar kağıdı konusunda dünyanın sayılı markaları arasında ve her yıl oldukça geniş bir koleksiyon hazırlayarak, farklı temaları evlerin dekorasyon çizgisini belirlemek amacıyla beğeniye sunuyor. Duvarları bir tablo, bir fon hatta dekorasyonun en güçlü simgesi olarak kabul eden, bu şekilde tasarlayan marka, bu yıl da iddialı bir sunuma imza attı. Renklerin başta geometrik formlar olmak üzere birçok desenle bir şölen havasında sunulduğu koleksiyon, yaşam alanlarını derinden etkileyecek bir farklılaşma sürecinin de altını çiziyor.

1394102117_Rasch_Trendspots_Vol.1_HannaHome_727012

Markanın geniş seçenekler barındıran yelpazesinde hemen her tonda renge rastlamak mümkün. Mat ve parlak renkler, sıcak ve soğuk tonlar, canlı ya da puslu mekanlar için birçok alternatif oluşturulmuş. Bu alternatiflerin hayat bulduğu desenler, iç mekanda tercih edilecek ürün gruplarının ana hatları ile uyum ya da zıtlık üzerine kurulu birçok farklı denge oluşturabilecek şekilde yapılandırılmış.

1394102352_Rasch_Trendspots_Vol.2_HannaHome_896459

Çizgisel çalışmaların gücünün de renklerle artırıldığı bu sıradışı koleksiyon, kimi zaman baskın bir karakter sergiliyor kimi zaman ise fonda, geri planda kalarak, mekanın farklı objelerinin öne çıkmasını sağlayan zarif bir hat oluşturuyor.

Günümüz dekorasyon anlayışı içinde önemli bir yere gelen duvarlarda yakalanan bu şıklık, hemen her odanın kendine has bir karaktere sahip olmasını, içerdiği çeşitlilik ise bu farklı karakterlerin tek ve ana bir konsept altında toplanarak çok daha güçlü bir etki bırakmasını sağlıyor. Ayrıcalıklı bir yaşam alanına sahip olmak isteyenlere seslenen yeni Rasch koleksiyonu, Türkiye’de Hanna Home tarafından beğeniye sunuluyor.

Biri “rengarenk” mi dedi?