HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Banyo ve ödüllü tasarımlar

Türkiye seramik sektörünün yenilikçi firmalarından Bien, Türkiye ve ihracat yaptığı 55 ülkede tasarım ve seramik alanında başarılı bir ivme yakaladı. Marka, Avrupa Birliği’nin uluslararası tasarım yarışmasında en çok derece yapan ülkelerin sıralandığı Top 100 En İyi Tasarımcı Ülkeler listesinde, Türkiye’yi ABD’den sonra ikinci sıraya taşıyan üç tasarım ekibi arasında yer aldı.

Bien’in yer ve duvar karosu koleksiyonlarından İnci, Elhamra ve Eramosa; seramik sağlık gereçleri ürünlerinde Lotus ve Fracture banyo takımları ile aldığı toplam 5 ödülle 140 ülke arasında listenin üst sıralarına girmeyi başardı. Bien’e bu başarısını sağlayan ödüllü ürünler arasında İnci ve Lotus serileri dikkat çekiyor.

inci-mekan

Lotus serisi, Lotus çiçeği yapraklarının formundan ilham alınarak hayata geçiriliyor. Seri; kir tutmayan yapısı, doğal formu ile banyo gereçleri tasarım alanına yeni bir boyut kazandırıyor. 3 farklı formda lavabo, farklı şekillerde dizayn edilen 2 klozet, küvet ve estetik tavan armatürüyle Lotus, yedi parçadan oluşuyor. Model; dünyanın prestijli kurumlarından Como Kültür Departmanı’nın düzenlediği A’Design Awards’ın Platin Ödülü’ne sahip.

Zarafetin aynası olarak lanse edilen İnci ise siyah ve beyaz alternatifleriyle incinin güzelliğini yansıtıyor. Mekânlarda asillik ve zariflik kavramlarını yansıtan tasarım 30×80 cm ebadında üretiliyor. Yine 30×80 ebatlardaki Gül ve Damla dekorlar ise seri ile mekan bütünlüğünü tamamlıyor.

Banyo ve ödüllü tasarımlar