HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Zarif desenlerin katkıları

Ev mobilyalarının ana hatları genel bir çerçevede sabittir aslında… Eğer çok sıradışı bir form benimsenmemişse masanın, gardırobun, kanepenin ve bunlar gibi her ürünün belli bir çıkış noktası vardır. Modelleri diğerlerinden ayıran ve kullanıcısında farklı, güzel, özel hissi yaratan unsurlar ise genelde renk, desen, işlevsellik gibi unsurlardır. Bellona’nın Anatolya konsepti, birçok özelliğinin yanı sıra zarif desen uygulaması ile detayda öne çıkan bir tasarım olarak dikkatimizi çekti.

Modern tasarımının yanı sıra Anatolya serisinin kimliğini oluşturan zarif Osmanlı figürleri; bu çalışmanın belirgin görsel etkilerinin başında geliyor. Salon, yemek odası ve yatak odası konseptlerinde bu desenleriyle zenginleştirilen seri, konfor ve şıklığı birarada sunuyor. Salon uygulamasında karşımıza çıkan üçlü ünitenin yatak olma özelliği ve ikili ünitede bulunan sandık mekanizması, kullanışlı yapıyı da iç mekana taşıyor.

ANATOLYA_KLT_TKM

Konseptin yemek odası versiyonunda, figürlerin kullanıldığı pleksi uygulaması ve parlak efektli malzemelerle zenginleşen görünüm, vitrin ve gümüşlük içerisinde kullanılan LED aydınlatmalarla tamamlanıyor. Kapaklarda çarpmayı önleyici stoplama sistemi ve büfe çekmecelerinde kullanılan bas-aç mekanizması ise fonksiyonel bir kullanım olanağı sunuyor.

ANATOLYA_YMK_ODS_01

Yatak odasında da serinin kimliğini oluşturan Osmanlı figürlerine baskın bir yer ayrılmış. Bu desenlerin ceviz ve ekru renkler üzerinde yoğun olarak vurgulandığı model, mekana hem aydınlık bir görünüm hem de zarafet katıyor. Gardıropta yer alan fonksiyonel iç çekmeceler, askılıklar, raflar, pantolonluk ünitesi gibi detaylar dikkat çekici…

ATAK_ODASI