HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Yüzer gibi banyo keyfi

Duravit, ünlü tasarım grubu EOOS ile birlikte farklı bir tasarıma daha imza attı. Kanodan esinlenilerek tasarlanan, hiçbir noktasına temas etmeden yüzer gibi gevşeme imkanı sunan küvet Nahho, arınma ve dinlenme ritüeline yeni bir boyut katıyor. EOOS, Arkaik modellerden esinlenerek yeni tasarımlar hazırlıyor ve bu tasarımları ileri teknoloji ürünlerine dönüştürüyor. Nahho küvet, işte bu yaklaşımın sonucunda yaratılan ve çok güçlü duygusal çekiciliği olan en yeni tasarım olarak karşımıza çıkıyor.

01_Nahho

Kullanıcısına tam bir gevşeme haline geçerken ağırlıksızlık hissinin keyfini çıkartma ayrıcalığı sunan Nahho, küvet içinde sanki bir kanodaymış gibi hissettirmek için tüm özel şartlara sahip. En önemli ön şart tamamen gevşemiş, başka bir deyişle, tamamen uzanmış durumda olmak. Bunun için Nahho’da “ormancı” boyunluğundan ilham alınarak yapılmış özel bir kafa yastığı da unutulmamış. Ormancı, uyurken başı yerden yüksekte tutmak, zararlılardan ve haşerelerden korunmak için eski zamanlarda Etiyopya’da kullanıyordu. Tasarımcılar bu eski modele dayanarak banyodaki kişinin boynunu anatomik bir eğimle nazikçe kavrayan, böylece gövdeyi suyun üstünde tutan “modern bir ormancı” tasarladı. Kulaklarının suya girmesini tercih edenler, ormancının alt kısmını çıkararak küvete biraz daha dalabiliyor.

Özel geliştirilmiş ses modülü, işitsel keyfi tamamlamak için hazırlanmış. Ses modülünde mp3 çalar ya da cep telefonu gibi bir ses kaynağıyla bağlantı kurmak, şarkı ve ses düzeyi seçimini yapmak için Bluetooth kullanılıyor. Küvetin kendisi de yankılayıcı gövde görevi görüyor. Ses, küvetin yapısındaki ses dönüştürücüler aracılığıyla iletiliyor. Böylece Nahho suyun üstünde ve altında, sesten ve müzikten en iyi şekilde keyif almanızı sağlıyor. Günbatımı ışığının sudaki davetkar oyununu özleyenler küvetin özel aydınlatması sayesinde bu özlemlerini giderebiliyor.

09_Nahho