HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Yeni tasarımlar yeni trendler

Son yıllarda hiçbir şey eskisi gibi değil. Markalar için kabul görmüş birkaç form ile bütün evlere gireceğini düşünmek, düşebilecekleri en büyük hatalardan biri haline geldi. Klasikleşmiş, artık kült olmuş tasarımlar dışında, her ürün için yeni bir yaklaşım, çok çeşitli tasarım anlayışı ve trendlere hakimlik gibi unsurlar önem taşıyor. Tasarımın geldiği bu nokta, yeni çağ ile daha da öne çıkardığımız bireysel beğenilerimiz ile de yakından ilgili.

+KAZANAN-PRO

GROHE’den tasarımcılara destek
GROHE’nin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri arasında düzenlediği Design Series Tasarım Yarışması sonuçlandı. Home Spa tasarımlarının konu edildiği yarışmayı MSGSÜ Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü öğrencisi Alper K. Çiftçi, İç Mimarlık Bölümü öğrencisi Esin Ekincioğlu ve Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Bilun Bilman’dan oluşan ekip The Fifth Element / Beşinci Element temalı proje ile kazandı. Ekip, yurt dışında bir aylık bir staj yapma olanağına kavuştu.

4782901_GEZM-47000-B

Arçelik AŞ’ye 9 tasarım ödülü
Arçelik A.Ş., tasarım dünyasının en prestijli yarışmalarından biri olan ve otoritelerce kabul edilen bir kalite onayı olma özelliği taşıyan Red Dot tarafından Beko ve Grundig markalı toplam 9 ürünüyle ödüle layık görüldü. Ödül alan ürünler arasında Grundig markalı kombi buzdolabı, ankastre fırınlar, radyo, TV, ekmek kızartma makinesi, çamaşır makinesi ve kurutma makinesi bulunuyor. Beko markalı çamaşır makinesi de yine ödüle layık görüldü.

ACO’dan ıslak zemin çözümleri
ACO’nun ıslak zeminler için özel olarak geliştirdiği Easy Flow yer süzgeçleri uygulama alanlarında kesin çözümler sunarken, tasarımlarıyla da fark yaratıyor. Modellerin paslanmaz çelikten olan ve kolay çıkartılabilen koku tutucu kilidi, rahat temizlik imkanı sağlıyor ve olası koku rahatsızlığını önlüyor.

easyflow4easyflow3

LG_Curved-OLED-TV_2

LG Kavisli OLED TV’ye yeşil sertifika yağmuru
LG kavisli OLED TV enerji tasarruflu ve çevresel tasarımlara uygun yapısıyla Intertek, Avrupa Komisyonu EU Ecolabel ve Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT) olmak üzere üç farklı kuruluştan sertifikaya değer görüldü. Özellikle EPEAT’in tescilini alabilmek için bir ürünün enerji tasarrufu, geri dönüşümü, ambalajlaması, dayanıklılığı ve zararlı maddelerin az kullanımı da dahil olmak üzere en az 24 farklı çevresel kategoriye sahip olması gerekiyor.

Lift_vertical_freshen

Ütüde Laurastar devrimi
Beş yıl süren yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen Laurastar Lift’in üstün teknoloji ile donatılmış buhar jeneratörü ütüleme alanında devrim yaratıyor. Modelin ütü yapmak için hazır hale gelmesi sadece 3 dakika sürüyor ve eğer kullanılmıyorsa 10 dakika içinde kendini otomatik olarak kapatıyor. Devrim yaratan teknolojisi sayesinde giysileri ütü masası üzerinde ya da askıda ütüleyerek her iki şekilde de aynı verimin alınmasını sağlıyor. Model, İsviçreli tasarımcılar tarafından hayata geçirildi.

Philips – Disney işbirliği
Philips’in aydınlatma alanındaki uzmanlığını Disney’in sevilen karakterleriyle biraraya getiren yeni portföyü, ışığın gücünden yararlanarak çocuk odalarını kitap okuyabilecekleri, oyun oynayabilecekleri ve uyuyabilecekleri daha yaratıcı bir yer haline getiriyor. Bu gelişme, Philips’in ev aydınlatma deneyimini değiştirme ve dijitalleştirme yolculuğundaki en yeni başarısı olma niteliği taşıyor.

Mickey-Bloom-pink-hi

yapi-urunleri-grubu-

VitrA havayı temizliyor
VitrA; Notte IonFresh hava temizleme teknolojisiyle banyoda doğal hava kalitesi sağlıyor.Ortamdaki virüs, bakteri ve küfün yanı sıra alerjen unsurları ve kötü kokuları yok ediyor. LED aydınlatmalı tepe duşu ve katlanabilir oturma bölümüyle, duşa keyif ve konfor katıyor.

Papia’da Betty Boop rüzgarı
Papia’nın 2013 yılında piyasaya sunduğu Papia Betty Boop Dekor Kağıt Havlu ürünü, BrandSpark International araştırma şirketi tarafından, bu yılın kağıt kategorisinde “En İyi Yeni Ürün” ödülüne layık görüldü. %100 tüketici memnuniyetine dayanan ve 15.000’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen oylamada 74 farklı kategori, 241 ürün tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Papia-Betty-Boop

DIAGON

Tuna Girsberger’in ödüllü koltuğu
Ofis koltuğu alanında adından söz ettiren Tuna Girsberger; Diagon ofis koltuğu ile Red Dot ödülüne layık görüldü. Ergonomide kullanıcıya mükemmel bir tasarım sunan, sabit pozisyonda dahi sırtın elastikiyetini sağlayan ve sağlıklı oturmayı tüm fonksiyonları ile model, Türkiye pazarında da satışa çıkarıldı.

TP-LINK’in “çakıl taşı”
TP-LINK’in ‘IF’ tasarım ödüllü yeni nesil ve tamamen portatif 3G router’ı M5350 Türkiye’de satışa sunuluyor. M5350’e sadece SIM kartını takarak, 3G interneti her yere taşımak ve kablosuz olarak paylaştırmak mümkün. Modele 3G özellikli bir SIM kart takılarak, 3G internet 10 kişiye kadar kablosuz olarak paylaştırılabiliyor. Cebe sığabilecek kadar küçük boyutta tasarlanan ürün, iki ayrı tasarım ödülüne sahip.

M5350_1.0-03

Samsung-Akilli-Kumanda-1

Samsung’un akıllı kumandası
Samsung, Smart TV deneyimini metalik tasarıma sahip yeni akıllı kumandası ile bambaşka bir seviyeye taşıyor. Sadece tek dokunuşla Smart TV’den en iyi performansı elde etmek için tasarlanan akıllı dokunmatik kumanda ile birçok fonksiyonu kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün. Kumandada bulunan mikrofon sayesinde televizyonu sadece sesinizi kullanarak kontrol edebilmeniz de bu fonksiyonlardan sadece biri…

Berker, Radio Touch’u tanıttı
Berker, sadece bir çerçeve içerisinde 8 değişik VHF versiyonunda 4.000’den fazla online radyo istasyonunu dinlemeye olanak sağlayan Radio Touch’ı teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuyor. Opsiyonel olarak sunulan docking station ile Ipod ve Iphone’a uyum sağlayabilen Radio Touch, cihazınızdan seçtiğiniz müziğin evin her köşesindeki hoparlörlerden stereo olarak keyfine varmanızı sağlıyor.

Berker---Radio-Touch

Yeni tasarımlar yeni trendler