HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Yemek masaları şimdi çok daha farklı!

Yemek odalarının merkezinde konumlanan yemek masaları, çevresindeki tüm modüller için bir çıkış noktası kimliğini üstlenmesinin yanı sıra, evde yaşayan herkesin ortak buluştuğu zamanların da ev sahibi konumunda yer alıyor. Son zamanlarda farklı formlar ve renklerle daha da etkin hale getirilen yemek masaları; hemen her ev için birçok anının ve paylaşımın izlerini taşıyan farklı birer aile albümü gibi adeta. Özel anların bu yakın tanığının, son koleksiyonlarda tasarımcıların elinde nasıl şekillendiğini görmek ister misiniz?

Dikdörtgen versiyonlar

Özellikle geniş ve uzun salonlar için etkin çözümler sunan bu form, kalabalık ailelere işlevsel bir alan sunuyor. Bununla birlikte dikdörtgen çalışmalar, masaya verilen estetik duruş sayesinde görkemli ve çarpıcı bir yemek odası oluşturmak için de ideal bir form sergiliyor. Klasik olarak, tek ve sabit bir ölçü sunan masalara ek olarak, istendiğinde kullanım alanı genişletilebilen mekanizmalı çalışmalar da dikkat çekiyor.

Yuvarlak formlar

Dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlayan dairesel ve oval masalar, masa yüzeylerinin geniş bir yerleşim alanı sunabilmesi ile de fonksiyonelliklerini artırıyor. Dairesel masalar genellikle küçük ölçekli mekanlarda tercih edilirken, oval yüzeye sahip çalışmalar, üst tablanın büyüklüğüne göre daha geniş alanlarda da kendisine yer bulabiliyor.

Modanın renkleri ile buluşma

Son yıllarda her üründe karşılaşılan sıradışı renkler ve uygulamalar, yemek masalarında da kendisini gösteriyor. Yılın trendleri ve modası ile uyumlu bir renk yelpazesi sunabilen bu güçlü ünite, estetik olarak da bulunduğu mekanın belirleyicisi rolünü üstlenebiliyor.