HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Yaz’ın renkleri

Mevsimsel değişimler evin her köşesine ayrı ayrı dokunuyor. Ancak bu dokunuşlar içinde, evde kapladığı alan açısından duvarlar, belki de en göze çarpan bölümlerden birine işaret ediyor. Her bir duvarın artık dekoratif bir fon olarak kendini gösterdiği günümüz dekorasyonunda, Yaz aylarının o enerjik ve canlı renklerini görmek artık çok alışıldık ve belki de olmazsa olmaz bir kavram. Bu yılın Yaz renklerini sayfalarımıza taşırken, AkzoNobel Marshall ve DYO’nun renk paletlerinden seçkiler yaptık.

+YELLOW_026-27

2013 Yaz modası, hemen her alanda karşımıza farklı detaylarını çıkarsa da özde ana teması canlı renkler ve dinamizm… Duvarlarda da bu özellik öne çıkıyor. Mevsimin sembolleri olan kavramlar renklerle şekil buluyor ve sınırsız tonlar arasında kıpır kıpır, yerinde duramayan bir dans başlıyor.

Güneşin ve sıcağın akla getirdiği renk olan sarı, sezonun belki de en iddialı rengi konumunda… Belli şartlanmalar yüzünden akla ilk gelen renklerden biri olmayan sarı, bu sezon tüm gücü ile mekanların öncelikli tercihleri arasında. Doğanın kendi içinde yaşattığı ana renklerden biri olan sarının yüzlerce farklı tonu, iç dekorasyonda mevsimin ve trendlerin yeni sözcüsü olmayı başarıyor.

+Dyo-Gorsel-3

Denizin mavisi, yeşilin en güzeli: Doğaya dönüş…

Denizin ve gökyüzünün rengi mavi, huzurun ve dinginliğin de rengi… Aynı zamanda bu Yaz’a damgasını vuran renklerden bir tanesi olarak da göze çarpıyor. Mavinin turkuaz ve laciverte uzanan koyu tonları arasından zevkli seçimler yapmak mümkün.

Dyo-Gorsel-2

Evinizde doğallığı, uyumu ve dengeyi sağlayabileceğiniz yeşil ise dekorasyonda uzun süredir devam eden doğaya dönüş akımını temsil ediyor. Pembenin farklı tonlarını kullanarak elde edilebilecek bütünlük, bir yandan mekandaki uyumun ve ahengin altını çizerken, bir yandan da doğadaki dengeleri, dağılımları, sinerjiyi gözler önüne seriyor.

Enerji ve mutluluk dozunu artırın: Sarıdan turuncuya giden bir yol…

Mevsimin en gözde renginin sarı olduğundan bahsetmiştik. Bu neşeli, iç açıcı ve enerjik rengin tonları ile düşleyebileceğiniz yelpaze, belli bir noktadan sonra bir başka sıcak ve enerjik bir renk olan turuncuya göndermeler yapmaya başlıyor. Oldukça iddialı ve cesur bir renk olarak belirginleşen turuncu, iç dekorasyonda son yılların yeni keşiflerinden biri… Bireysel tercihlerin çeşitliliği ve birbirleri ile etkileşimi sayesinde her geçen gün iç mekanlarda daha fazla kabul gören turuncu, aynı zamanda sıra dışı bir bakış açısına sahip olduğunuzun da belirtisi olabiliyor. Farklı tonlardaki turuncuyu bej, beyaz ve mavi tonlarıyla tamamlamak, etkileyici bir ambiyans yakalanmasını kolaylaştırıyor.