HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Victoria dönemi bir fabrikanın çağdaş bir eve dönüşümü

Londra’nın tam merkezinde, lüks loft tarzı bir ev için huzurlu bir yer keşfeden McDonnel çifti; şehrin Waterloo semtinde Victoria döneminden kalma yıkılmaya yüz tutmuş bir keman fabrikasını baştan yarattı. Çift, bu fabrikadan rüyalarının evlerini yaratma sürecinde birçok detaya özen gösterdi. Zemin katta, yemek odasına açılan oldukça geniş, sofistike mutfak ise özel fonksiyonları bulunan modern Grohe bataryalarıyla tamamlandı.

1-GROHE-The-Violin-Factory_London

Klasik fabrika binasının modern bir yorumu olan The Violin Factory, uzun zaman, yoğun emek ve epey para harcanması sonucu bugünkü haline dönüştürüldü. Mimarlık şirketi MCD Architects binanın orijinal unsurlarını minimalist mimari ile uyuşturmak ve yapıyı en yüksek teknik özelliklere uydurmak için yaklaşık iki buçuk yıl harcadı. Mimari cazibesi tam olarak korunan The Violin Factory’de yeni endüstriyel donanımlar eski sınai hikayeyi sürdürüyor. Kızılımsı tuğla duvarlar ahşap paneller ile biraraya getirilirken çelik takviyeler de kereste kirişler ile buluşuyor. Dönüşümden geçen iç mekan, eşsiz karakterini mekanı gün boyunca bolca gün ışığı ile dolduran büyük cam cepheler ve tavan pencerelerinden alıyor. Bu loft stili atmosfer, resepsiyon ve sunum alanlarında dokuz metreyi aşan etkileyici tavan yüksekliği ile daha da geliştiriliyor.Açık mutfak ise aralarında yüksek teknolojili Grohe bataryalarının da bulunduğu donanımlar ile en yüksek profesyonel standartlara uygun şekilde donatılmış.

5-GROHE-The-Violin-Factory_London

Böylece özel etkinlikler için getirilen üst düzey şefler, misafirlerini en iyi otel ve restaurantlarda bekleyebilecekleri gastronomik standartlarda ağırlayabiliyor.

Binanın ilk katında, resepsiyona ve yemek alanına bakan pencereleri ile iki konforlu misafir süiti yer alıyor. Muhteşem bir cam köprünün sizi götürdüğü mekan, sahiplerinin özel kütüphanesindeki gizli bir kapı merdivenlere erişim sağlıyor. El yapımı ahşap merdivenler ise, açılabilir cam tavanlı spor salonu, ebeveyn yatak odası, lüks banyo ve saunadan oluşan üst kata çıkıyor.

actory_London

The Violin Factory’de kullanılan Grohe ürün yelpazesinde başı, eşsiz dokunmatik bir mutfak bataryası olan Minta Touch çekiyor. Model, geleneksel kumanda koluna ek olarak, batarya çıkış ucuna sadece bileğiniz veya dirseğiniz ile dokunarak su akışı sağlayabileceğiniz sofistike bir dokunmatik teknoloji ile donatılmış. Bu, ellerinizin kirlendiği durumlarda çok kullanışlı bir özellik olarak öne çıkıyor. Bir diğer önemli unsuru ise soğuk filtrelenmiş su sağlayan Grohe Blu su sistemi oluşturuyor. Ürün, soda, yumuşak içimli soda ve normal içme suyu seçeneklerini de sunuyor.Bulaşıkların veya sebzelerin yıkanması, büyük tencere ve vazoların doldurulması söz konusu olduğunda, K7 profesyonel eviye bataryası kolaylıkla işin üstesinden geliyor. Uzayabilen profesyonel spiral hortumu ile birçok küçük işi kolaylaştıran bu çok yönlü eviye bataryası, pratik kullanımıyla profesyonel şefler tarafından da çok beğeniliyor.

Victoria dönemi bir fabrikanın çağdaş bir eve dönüşümü