HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Uyku konforuna farklı çözümler

İşbir Yatak; yüksek teknolojili üretim altyapısını, kişisel uyku tercihlerini maksimum düzeyde yanıtlayacak yatak seçenekleri oluşturmak amacıyla kullanmaya devam ediyor. Markanın sağlıklı, rahat ve ayrıcalıklı uyku platformları oluşturma hedefinin doğal sonuçları olan bu seçenekler, geniş bir yelpazede tüketicisi ile buluşan özenli bir koleksiyon kimliğine ulaşmış durumda.

Viscostar ViscoAir; İşbir Yatak’ın bu geniş koleksiyonu içinde yer alan özel ürünlerden biri. ViscoAir ile yatağı kitap okurken, televizyon izlerken ya da uyurken farklı sertlikte ayarlamak, istendiğinde sertlik ve yumuşaklık ayarını kumanda edebilmek mümkün oluyor. Eşlerin kendi yattıkları alanı farklı sertliklere getirebilme ayrıcalığı, uyku ortamınızı kişiselleştirmeyi sağlıyor. Baş, bel ve bacak bölgelerinde sertlik ve yumuşaklık seviyesinin farklı farklı seviyelere getirilebiliyor olması da uyku konforunu artıran bir unsur olarak belirginleşiyor. Mite, mantar ve bakteri oluşumuna karşı lisanslı Quallofil Allerban dolgu elyafı ile üst yüzeyde etkiye minimum tepki veren, basınç indirgeyici viskoelastik malzeme; modeli öne çıkaran unsurlar arasında.

ViscoStar ErgoPlas’ta yer alan 5 cm yüksekliğinde ısıya ve basınca duyarlı viscoelastik malzeme, vücudun değişik ağırlık noktalarına göre farklı sertliklerde konumlanıyor. Özel kesimli PU Lateks katman içine yerleştirilen yüksek dayanımlı polimer yaylarla desteklenen ürün, kullanıcısının vücuduna en uygun ergonomi için ideal sertlik elde edilmesini sağlıyor. Patentli olan yaylar ise kolayca deforme olmuyor ve Türkiye’de sadece İşbir için üretiliyor. Özel kesimli HR sünger, içindeki yuvalara yerleştirilen polimer yayları birbirinden bağımsız kılıyor ve ses yapmasını engelliyor.

ViscoStar Relax modeli, markanın yine akıllı yatak kategorisinde çalıştığı bir ürün. Modelde yer alan viscoelastik üst yüzeyin kalınlığı 7 cm. olarak düşünülmüş. Kullanıcısının vücut formuna ve özelliklerine doğrudan yanıt üreten ürün, hijyenik ve sağlıklı bir uyku için kesintisiz konfor sunacak biçimde geliştirilmiş. Ergonomik yapısı ile dikkat çeken Relax; yataktan kaynaklı bedensel ağrıların oluşmasına izin vermiyor.

Viscostar 100 Plus modeli, içeriğindeki yüksek yoğunluklu viscoelastik malzeme sayesinde vücut ısısı ve basıncına duyarlı bir uyku ortamı sunuyor. Sağladığı konforu uzun yıllar garanti eden modelin üst yüzeyinde 9 cm kalınlığında açık hücreli viscoelastik malzeme bulunuyor. Bu bölümün amacı vücudun üzerindeki basıncı minimuma indirmek. Etkin hava dolaşımı sağlayan ürün; anti-mite, anti-mantar ve anti-bakteriyel özellikli, yıkanabilir, beyaz velur kılıflı olarak satışa sunuluyor.

Viscostar Comfort; İşbir Yatak’ın viscoelastik katmana sahip tasarımlarından biri. Açık hücre teknolojisiyle üretilen bu malzeme, yatağa yatıldığında ısıya ve basınca duyarlı olarak hareketleniyor. Bu hareketlenme, yatak vücudun şekline ve yapısına göre ergonomik hale gelene kadar sürüyor. Viscoelastik malzemenin açık hücreli yapısı ve destek süngerinde kullanılan özel profil kesim sayesinde ise etkin bir hava dolaşımı sağlanıyor. Mite, mantar, bakteri gibi olumsuz etkilere karşı korumalı, istendiğinde rahatlıkla yıkanabilen özel kılıfı ile birlikte tüketicisine ulaştırılıyor. Ürün, 24 cm yüksekliği ile de dikkat çekiyor.