HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Tasarım dünyası sınırları zorluyor

Çevremizdeki hemen her eşya, her geçen gün hayatımızı daha da kolay, keyifli ve farklı kılacak tasarım unsurlarının peşinde koşuyor. İçinde bulunduğumuz çağ, teknolojinin olduğu kadar tasarım dünyasının da altın çağı olarak tanımlanabilir. Kullandığımız eşyalar aracılığı ile tasarım olgusunun hayatımıza kattıkları ise kimi zaman işlevsel, kimi zaman estetik kimi zaman ise duygusal yönden ağır basabiliyor. İşte birkaç örnek:

Philips’in müzikli zaman köprüsü

Philetta 254 olarak da bilinen 1955 model efsanevi Philips radyonun tasarımından ilham alan, iPod veya iPhone’u aynı anda çalan ve şarj eden Philips Orijinal Mini Radyo, güçlü ve derin bas sesleri ile müzik keyfini ikiye katlıyor. Akılcı bir tasarıma sahip olan yaylı dock bağlantı portuna, özel adaptör gerektirmeden tüm iPod veya iPhone cihazları takılabiliyor. Kapanma zamanlayıcısı, uykuya müzikle dalmak isteyenler için…

global-001_high

Cellini-Elantra-2

Cellini’den Elantra

Cellini’nin Elantra modeli dünyada ilk defa kalça ve basenlere 6 farklı hareketli masaj yapan ve portakal kabuğu görünümündeki selülitlerin giderilmesine yardımcı olan bir işlevi de bünyesinde barındırıyor. Modelde ayrıca yoğurma, ovalama, yumruklama, Shiatsu, İsveç ve refleksoloji gibi farklı masaj özellikleri de bulunuyor.

Derin Design’ın Wave çalışması

Derin Design’ın iddialı ürünlerinden Wave, bir Aziz Sarıyer tasarımı. Formu, çoğalabilirliği ve yalın yapısı ile ürünün temel öğelerini akıcı bir biçimde çözümlüyor. Wave’in metal ayaklarının çizgisel yapısı, kalıpsal font ile kontrast oluşturarak ana formun estetiğini ön plana çıkararak ürünün karakterini ortaya koyuyor. Farklı boyutlardaki mekanlara çoklu oturma seçenekleri sunuyor ve kullanıcının isteğine bağlı olarak, sonsuza dek uzayabilen bir yapıya sahip.

WAVE-02---Aziz-Sariyer

ANA_GORSEL

Dore ile tek dokunuşta 5 hamle!

Dore’nin tek hamlede normal makasa göre 4 kat daha fazla parçayı bir kerede bölen Sebze Makası; tüm sebzeleri eşit şekilde bölüyor ve düzgün bir görüntü sağlıyor. Sebze Makası, keskin kısmı için üretilmiş olan koruyucu başlığı sayesinde güvenle saklanabiliyor. Ürün, 21 cm uzunluğunda ve paslanmaz çelikten üretiliyor.

Duvarlarda tasarım zamanı

www.candia.com.tr; Umbra marka duvar saatleri ve birbirinden farklı resim çerçeveleriyle dekorasyon anlayışına yeni bir soluk getiriyor. Yazı ve rakamların iç içe girdiği ya da 125 cm uzunluktaki duvar saatleri dikkat çekiyor. Farklı tasarımlarda parçaları biraraya getiren ya da esprili çoklu duvar çerçeveleri de anılar arasındaki yolculuk için sıradışı platformlar sunuyor.

Candia.com.tr-cerceve

ISM1-icon---K-(800x388)

IRIScan Mouse Türkiye’de

DataStar, IRIS’in hem mouse hem tarayıcı olan IRIScan Mouse’unu satışa sundu. Kullanımı kolay ve rahat olan ürün ile taranan dokümanlar bulutta (cloud computing) depolanabiliyor, sosyal medyada paylaşılabiliyor. Ürün, rahat kullanımı, A3 boyutunda tarayabilme özelliği ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. 300dpi çözünürlükte, küçük ve taşınabilir bu tarayıcı-mouse, tarayıcının gün boyu el altında olmasını sağlıyor.

Tasarım dünyası sınırları zorluyor