HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Tarihin dokuları günümüz duvarlarında

Tasarım dünyasının esin kaynaklarından biri de duygusal hafızalarımız… Geçmişi sahiplenmek, geçmişten günümüze aktarılan her türlü deneyim ve anı, bugünümüzü ve yarınımız da şekillendiriyor. Tarihsel izler taşıyan tasarımların yarattığı o farklı yaşanmışlık hissinin her dönemde revaçta olmasının nedenlerinden biri de bu… “Geçmişe dokunmak” hissini ön plana alan yaklaşımlardan biri de Design ID’den geldi. Markanın yeni koleksiyonları Hanna Home aracılığı ile beğeniye sunuluyor.

+marka_duva

Design ID’nin Barok, Rokoko ve Rönesans dönemi mimarisinden, kabartma ve oyma sanat eserlerinden ilham alarak yarattığı yeni koleksiyonları, günümüz mekanlarına geçmişin dokularını getiriyor. İsmini ve desen etkilerini sanat tarihinde iz bırakmış akım ve stillerden alan koleksiyonlar, klasik tasarımların elegan geleneksel çizgisini modern bir bakış açısı ile yorumlayarak, çağdaş yaşam içinde yeniden restore ediyor.

Adını sanat literatüründe İtalyanca hafif kabartma anlamına gelen relievo sözcüğünden alan Relievo koleksiyonunda yer alan desenler 3 boyut etkisi ile dikkat çekerken, desenlerin işlendiği dokular ise doğada yer alan 4 farklı materyal dokusundan esinlenerek oluşturulmuş. Bunlar toprak ve rüzgarın hassasiyetle şekil verdiği kireç taşı, doğanın güzelliğinin dingin yansımasını ışıltılarla birleştiren huş ağacı, zarafet ve asaleti ile mermer ve benzersiz soğuk cazibesi ile metal…

Renaissance ve Beaux Arts koleksiyonlarında ise farklı doku alternatiflerinin kullanımı ile zenginleştirilen klasik stilin vazgeçilmezleri damask, yaprak, çiçek ve şal desenleri, modern bir yorumla duvar kağıdı tasarımlarına yansıtılmış. Renk paletinde ise gri, bordo, mavi, krem, bej, mermer pembesi, antrasit ve tonlarına yer verilmiş.