HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Sonbaharın trendi: Baharat Tonları

Yeni bir mevsimin kapılarını aralamaya başlıyoruz. Hayatın her alanına yansıyacak değişim, dekorasyon trendlerine de etki edecek. Bu Sonbahar’ın gözde akımlarından biri de baharat tonları. İddialı renkler, şık tasarımları farklı bir dünya ile buluşturmayı hedefliyor. Canlı, dinamik, farklı kültürlerin yüzlerce yıllık mirası bu tonlar, günümüz yaşamına yeni bir soluk ve hareket getirecek gibi duruyor.

Angelique_Sofa

Sonbahar ile birlikte soğuyan havalar, daha sıcak mekanlar yaratma isteğini de beraberinde getiriyor. Bunun için beyaz, gri, krem gibi açık tonlardan kaçınmakta fayda var. Baharat tonları da bu noktada imdada yetişiyor. Evinizi sıcak gösterecek olan bu tonlar ile sıradışı kontrastlar yakalayarak, evinizi mevsime rahatça hazırlayabilirsiniz. Bu tonlar aynı zamanda güven duygusunu da besleyen bir etkiye sahip.

Eve girdiğiniz andan itibaren sizi sıcak enerjisiyle sarıp sarmalayacak olan baharat tonları, yarattığı etki ile kendinizi daha iyi hissetmenize de yardımcı olacak nitelikler taşıyor. Bu tonların belirlenmesinde ise dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Örneğin mekanın ışık alıp almama durumu, büyüklüğü ve kullanım amacı, doğru renkleri belirlemede size yol gösterecektir. Bu tonlar mekanları daha küçük gösterebilir fakat küçük mekanlar doğru renklerle dekore edildiğinde her zaman daha sevimli ve daha eğlenceli bir hava verir.

Sonbaharın trendi: Baharat Tonları