HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Seste yeni bir dönem başlıyor

+Beolab-18-Gorsel2

Dünyanın en iyi high-end ses ve görüntü sistemleri üreticilerinden biri olan Bang & Olufsen; kablosuz seste yeni dönemin öncüsü olan BeoLab 17, 18 ve 19’un Türkiye satışına başladı. Kablosuz ses için yeni bir standart olan WiSA teknolojisi ile donatılan modeller, markanın yeni satış noktası Mozaik Ortaköy Showroom’unda tanıtıldı.

Danimarkalı teknoloji devi, müzik tutkunlarını benzersiz tasarım ve mühendislik harikası yeni ürünlerle buluşturmaya devam ediyor. Kablosuz hoparlör ailesine yeni yılda 3 üye daha katan Bang & Olufsen; BeoLab 17, 18 ve 19’u tanıttı.

Kusursuz ses artık kablosuz

B&O Pazarlama Direktörü Shakeel Hussain, kusursuz güçlü bir akustik sese şimdiye kadar ancak kablolu hoparlör sistemleriyle ulaşılabildiğini, ancak artık seste yeni bir dönemin başladığını belirtti. Hussain, “Yüksek kaliteli ses için geliştirdiğimiz kablosuz standardı; benzersiz tasarım, tavizsiz mühendislik çalışmaları ile buluşturduk. BeoLab 17, 18 ve 19 kolay kurulumları, kullanımı ve üstün kablosuz ses performansı ile seste yeni bir çağın habercisi. Müzikseverler kablo karmaşaları nedeni ile ev ve ofislerde artık hoparlörlerini saklamak zorunda kalmayacak. BeoLab serisinin yeni üyeleri, kusursuz akustik sese üç yolla ulaşmalarını sağlayacak” açıklamasını yaptı.

Bang-&-Olufsen---Beolab-17-Gorsel3

Ürünü kullanmak için tek bir priz yeterli

Yeni BeoLab serisi kablosuz WiSA teknolojisi ile ön plana çıkıyor. WiSA uyumlu vericiye aktif BeoLab’ı oda içindeki prize takmak yeterli oluyor. Markanın Türkiye Distribütörü Ferco Müzik’in Genel Müdürü Ufuk İncecik, yeni hoparlör ailesinin TV, Blu-ray oynatıcısı ya da media centerlar ile çalışabildiğini, ürünler üzerindeki yeni teknoloji sayesinde bulunduğu ortamda istenilen yere konumlanabildiğini belirtti. İncecik sözlerine şöyle devam etti: “Bugüne kadar İstanbul Nişantaşı ve Ankara’da ses ve görüntü tutkunları ile buluşan ürünlerimiz, artık eşsiz tasarım ürünlerinin sergilendiği Mozaik Ortaköy ve Mozaik 220V showroomlarında da incelenip, satın alınabilecek.”

Boyundan büyük performans sağlıyor

BeoLab serisinin WiSA teknolojisiyle donatılan ilk üyesi BeoLab 17, minimal tasarımına rağmen, boyundan büyük performansıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Bang & Olufsen patentli dijital ses motoru ile donatılan ürün, analog devreleri bu motor sayesinde 40 kat daha fazla güçlendiriyor. 160 Watt gücünde iki amfi, 6 inçlik mid/woofer, 3/4 inçlik tweeter ile bulunduğu ortama çarpıcı bir ses yayan BeoLab 17’nin alüminyum gövdesinde siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor. Tercihe göre ister duvara monte edilebilen, istenildiğinde özel ayağı ile bulunduğu ortama farklı bir hava katan ürünün ön yüzündeki kumaş kaplamaları beyaz ya da kırık buz rengi ile satın alınabiliyor.

Bang-&-Olufsen---Beolab-17-Gorsel2

Torsten Valeur imzasını taşıyan BeoLab 18, serinin en iddialı üyesi. Ahşap ve alüminyum birleşimini en iyi yansıtan ürün, siyah ya da beyaz kompozit veya masif meşe levha tasarım seçimi ile bulunduğu ortama farklı bir estetik katıyor. BeoLab 18, ince uzun tasarımı ve WiSA teknolojisi sayesinde hemen her yere konumlanabiliyor. 160 Watt’lık iki adet D sınıfı amfiden güç alan BeoLab 18 için, özel olarak 4 inçlik mid/woofer sürücüye yer verildi. Yeni ses motoru ile ürün, ilk kez akustik gerçekçilik geleneğini kablosuz çağa kazandırıyor.

Bang-&-Olufsen---Beolab-19-Gorsel1

Serinin yeni üyesi 19 ise alışılagelmiş subwoofer görünümüne yeni bir soluk getiriyor. Dodecahedron olarak adlandırılan 12 yüzlü bir tasarıma sahip olan model, yuvarlatılmış hatlara sahip kusursuz alüminyum tasarımı ile göz dolduruyor. Dünyada ilk kez WİSA destekli subwoofer olma özelliğini de üzerinde barındıran BeoLab 19, bu özelliği sayesinde ana sistemden uzakta, odanın istenilen bir bölümüne konumlanabiliyor. Acoustic Balance Principle teknolojisi ile gereksiz titreşimleri ortadan kaldıran ürün, 160 Watt gücündeki iki adet D sınıfı amfiden güç alan 8 inçlik iki sürücüsüyle, kullanıcısına sarsıntısız berrak bir ses sunuyor.