HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Seramik karolarda yeni bir anlayış

+torrero2

Hitit Seramik, 2004 yılında lansmanını yaptığı markası Homeworks altında hazırlanan ve 2013 yılının modasını, trendlerini kendine özgü tarzı ile yorumlayan Exclusive Koleksiyonu ile büyük beğeni topluyor. Markanın bu yıla damgasını vuran çalışmalarından bir diğeri de Osmanlı Çini Serisi…

Tarzınız artık daha da özel

Homeworks Exclusive koleksiyonu; günümüz insanına bugünü, geçmişi ve geleceği sunmayı başaran zamansız, sıradışı, ayrıcalıklı çizgisi ile oldukça dikkat çekici bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor.

Yer ve dış cephe kaplamalarında kullanılan fullbody porselen ürünler 60×120 ebatta satışa sunuluyor. Doğal taş ve ahşap desenlerin yanında beton görünümlü ürünler, rölyefli kalıplar ön plana çıkarılmış.

Fullvitrified tekniğindeki parlak porselen mermer görünümlü porselen ürünler, ihtişamlı mekanlar yaratmak için ideal tasarımlar arasında yer alıyor. Bu ürünler doğal taşa göre hem ekonomik hem hafif hem de bakım gerektirmiyor. Retro tarzdaki porselen serisi ise iddialı mekanlar için düşünülmüş. Kırmızının etkileyici boyutu, metal efektlerle derinlik kazanıyor.

RETRO-ROSSO

cosmetics

marbella-yeni

alabastro-mekan2

Geleneksel sanat teknoloji ile buluştu

hidiv-mekan-montajÇini sanatının geleneksel motifleri çağdaş malzeme ve teknikle yorumlandı, harmanlandı ve bütünleşti. Hitit Seramik tarafından onlarca çizim ve ön araştırma yapıldıktan sonra hazırlanan bu motifler, çini sanatına modern ve yepyeni bir soluk getiriyor.

Markanın Osmanlı Çini serisi, endüstriyel olarak üretilen 197×197 mm ebatlı teknik porselen karolar üzerine uygulanmış. Her zevke uygun bu karolar; iç veya dış mekan, yoğun trafik zemini gibi çok fonksiyonlu mekanlara uygun ve antislip özellikte üretiliyor. 10 mm kalınlıkta, aynı mekan içinde farklı malzemelerle döşemeye son derece uyumlu olarak geliştirilen bu özel seri; dün ile bugünü aynı potada eritmeyi başaran etkileyici bir çalışma.

patchwork-siyah