HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Nolte, 2014 modelleri ile kaliteyi yeniden yorumluyor

Nolte, 2014 tasarımlarını geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Hannover kentindeki fabrikasında bulunan büyük fuar alanında tanıttı. Marka, tasarım üstünlüğünü en iyi yansıtan yatak odası modelleri, dolap sistemleri ve en son mutfak koleksiyonu ile yeni döneme de iddialı bir başlangıç yapıyor. Nolte’nin sergilediği mutfaklar, sadece markaya özgü özelliklerle de oldukça dikkat çekti.

NOLTE_23

Montreal_501__

NOLTE_12

+NOLTE_14

Bu yılın yeniliği dekoratif cam paneller

Nolte’nin mutfak tasarımlarında bu yıl dekoratif cam paneller öne çıkıyor. 2014 yeniliği olarak tasarımlara eklenen cam paneller; doğa, manzara konseptleri ve farklı dekoratif alternatiflerle mutfaklara ayrı bir hava katıyor.

NOLTE_26

Çekmeceler, 80 kilo taşıyabiliyor

Markanın ComfortLine düzenleme sistemi sayesinde çatal bıçak ve porselen takımlarını, tencereleri yerleştirmek artık sorun olmaktan çıkıyor. Değişken raf yükseklikleri ve geniş hacimli çekmeceler ile büyük boyutlardaki objeler bile rahatlıkla yerleştirilebiliyor. Yan çerçevelerin yüksekliği ve geniş çekmecelerin 80 kiloya kadar taşıma kapasitesi ile içecek kasaları bile artık mutfakta kendine yer bulabiliyor. Çekmecelerin 80 kg’lık ağırlığa dayanıklı olması, 16 kişilik bir yemek takımının tek bir çekmecede çökme yapmadan korunabileceği anlamına geliyor.

NK8599__Messefotos

NOLTE_3Sessizce kapanan çekmece ve kapaklar

Mutfakta dolap kapaklarının ve çekmecelerin kapanırken çıkardıkları sinir bozucu seslere ve gürültülere karşı da çözüm üretiliyor. Yeni SilentComfort teknolojisi sessiz bir mutfak yaşamı sunuyor. Menteşelere takılan küçük bir frenleyici sayesinde dolap kapakları ve çekmeceler sessizliğe bürünüyor.

Karmaşaya son veren iç tasarım

ComfortLine sürgülü kasa ve çekmece sistemi, boşa harcanan depolama alanlarını ve ağırlık sorununu ortadan kaldırıyor. Tam kapasite ile dolu olduğunda bile mükemmel iç düzenlemesi sayesinde karmaşaya izin vermiyor. Çekmecelerin yerini değiştirme, ayarlama yapma, yenilerini ekleme imkanı da bulunuyor. Derin raf bölgelerinde ise öne doğru gelen kaydırma raf sistemleri arkalarda kalan kavanoz gibi ürünlere çok daha rahat şekilde ulaşma olanağı veriyor.

Türkiye’ye özel tasarımlar yakında

Nolte, önümüzdeki dönemde sadece Türkiye’ye özel modeller de üretmeyi hedefliyor. Markanın Nişantaşı mağazasının açılışında sergilenen ay yıldızlı mutfak modeli buna örnek gösteriliyor. Almanya’daki tanıtımda konuşan Nolte Türkiye CEO’su Sebahattin Gürel, Türk tüketicilerin kendine özgü bir beğenisi olduğunu, genellikle ahşap tonlarını tercih ettiklerini dile getiriyor.