HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Mutfakta yılın modası: Parlak yüzeyler

Son yıllarda ışıltılı yüzeyler evin hemen her köşesinde daha da derin izler bırakmaya başladı. Bu parlak, aydınlık akım; uygulandığı materyale ve tasarım özelliklerine göre sade ya da ihtişamlı bir görsellik içinde karşımıza çıkabiliyor ve birbirinden tamamen farklı etkiler bırakabiliyor. Mutfaktaki yorumlardan birine de Lineadecor’un Mia adlı modelinde rastlıyoruz.

LINEADECOR-MIA

Lineadecor-Mia-detayBu yıl mutfaklarda da parlak yüzeyler tercih ediliyor. Lakelerin sınırsız renk seçeneklerinin yanı sıra ahşap dokular da artık parlamaya başladı. Lineadecor Mia modelinin yeni parlak renkleri, bu sayede ahşabın sıcaklığını da koruyarak mutfaklarda hayat buluyor. Malzeme ve renk olarak yakalanan kontrastların ve renk uyumlarının, yüzeylerde yakalanan ortak ışıltı ile dengelenmesi, mutfağın bir bütün olarak mekana değişik izler taşımasına yardımcı oluyor.

Farklı kulp seçeneklerinin kullanılabildiği Mia modelinde özellikle entegre kulplar, kapağın şık ve sade formunu tamamlıyor. Geniş ve kesintisiz yüzeyler, bir yandan saklı ve yüksek hacimli depolama alanları ile mutfağı daha işlevsel ve ergonomik kılarken, bir yandan da bu bütünlüğün sağladığı kusursuz estetiği de gözler önüne seriyor. Tasarımdaki denge; ankastre ürünler, eviye gibi alanlarda karşımıza çıkan çelik görüntüsünü akılcı biçimde bu estetik kurgunun içinde harmanlıyor.