HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Mutfakta özgürlük ve fonksiyonellik

Özellikle depolama alanları ve kullanım kolaylığı açısından bir mutfağın çok yönlü çözümler sunabiliyor olması, hayatı daha da konforlu hale getiren bir kapının daha açılması anlamına geliyor. Atıl ve boş alanları iyi değerlendiren, duvar panelleri ve stor üniteleri ile farklılıklar yaratan Bulthaup modelleri de bu doğrulardan yola çıkılarak tasarlanmış.

 bulthaup-2

Paneller ve duvarların beraber kullanılmasıyla multi-fonksiyonel duvar panellerini hayata geçiren Bulthaup; mutfakta yeni ve ergonomik kullanım alanları oluşturuyor. Bu paneller, yemekleri hazırlarken ve pişirirken kullanılan kesim tahtaları, yemek kitapları, havlular ve kapların saklanabileceği ilave platformlar sunuyor. Böylece, özellikle küçük mutfaklarda tezgahlar daha boş ve ferah kalıyor. Panellerde en dikkat çekici noktalardan biri, en üstteki kapakta entegre bir ışıklandırmanın bulunması. Kapak  yatay olarak açıldığında, birçok eşyayı koyabilecek bir alan oluştururken, tezgahı da etkileyici bir şekilde aydınlatıyor. İstendiğinde dekoratif ürünler de burada konumlandırılabiliyor. Kapaklar kapandığında ise fonksiyon panelleri şık, minimalist estetiği ile öne çıkıyor.

Stor üniteler de markanın etkili çözümleri arasında. Bu üniteler mekanların tasarımına göre diğer kapakların arasında sorunsuz bir şekilde harmanlanabiliyor veya tek başına çarpıcı bir özellik olarak öne çıkabiliyor. B3 kapaklarının renk ve malzemelerinden yapılabilen düz stor çıtaları, ünite yarı açıkken veya kapalıyken uyumlu bir yüzey oluşturabiliyor. Güçlü, kolay temizlenebilen, paslanmaz çelik gövdesi sayesinde mutfak boşluğunu kapatan bir kapak olmaksızın; kahve makineleri, mutfak robotları ve birçok küçük ev aletinin kolayca saklanabileceği alanlar yaratılıyor. İç aydınlatma ve deri kulp, bu fonsiyonel ve şık üniteyi tamamlıyor.

Mutfakta özgürlük ve fonksiyonellik