HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Mutfaklarda teknoloji ve tasarımın buluşması

Evde en fazla zaman geçirilen yerlerden biri de mutfaklar. Bu mekanı uzun süredir bir yaşam alanı olarak tasarlayan güçlü markalar, kullanıcının konforundan sağlığına dek her ayrıntıya dikkatle eğiliyor. Bu özenli çalışma da her an yeni bir gelişme ile kendisini gösteriyor. Bu yılın mutfak trendleri ile bütünleştirilen yeniliklerden bazılarına kısaca göz atmak ister misiniz?

Franke ile baharı karşılamak

Franke’nin 2014 ürün gamının sıradışı örneklerinden Pebel serisi granit eviyeleri, tasarım ve renk alternatifleri ile 2014’de baharın renklerini mutfaklara taşıyor. Geniş hazneleri, 20 cm derinliği ve çöp öğütücüsü kullanımına uyumlu olan giderleri sayesinde şık tasarımını ergonomi ile de birleştiren Pebel serisi granit eviyelerde; Grafite, Bianco, Avena, Sahara olmak üzere dört farklı renk alternatifi bulunuyor.

+114.0200.476

Zorlu Center, Bulthaup’u seçti

İstanbul’un merkezinde yer alan ve son zamanların en prestijli simgesel projelerinden olan Zorlu Center’daki yaşam alanlarında dünyanın güçlü mutfak markalarından Bulthaup kullanılıyor. Yaşam alanlarının mimari yapısını göz önünde bulunduran Bulthaup, bu alanların şekillendirilmesi konusundaki öncülerden biri. Bir Bulthaup mutfak tasarlanırken bireylerin kalite, fonksiyon ve ergonomi ihtiyaçları; mutfaklarda kullanılan form ve materyaller kadar önem ve öncelik taşıyor. Zorlu Center yaşam alanlarında Bulthaup’un tercih edilmesinde bu ilkelerin etkin rol oynadığı ifade ediliyor.

BULTHAUP-B3_2-MB

Woodart Dekorasyon’un mutfaklara farklı bakışı

Woodart’ın Erenköy’de yenilenen showroom’unda İtalyan Miton ve Binova markalı mutfak mobilyalarından, Hollanda menşeili Svedex ve Alman KTM Bodor markalı iç mekan kapılarına; Amerikan Wallquest, Belçika menşeili Vatos ve Fransız Texam markalı duvar kağıtlarından Belçika menşeili Orac poliüretan profiller ve İtalyan Stile markalı parkelere uzanan geniş bir yelpazede seçkin ürün ve malzemeler satışa sunuluyor. Marka ayrıca Marimekko, Paolo Navone gibi ünlü tasarımcılara ait özel tasarım ürünleri de meraklısıyla buluşturuyor.

binova-mutfaklar

Schock’dan dayanıklı, antibaktariyel ve şık

Schock ürünleri uzun ömürlü ve çevreye duyarlı dost malzemelerden üretilirken, modern mutfakların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, günlük kullanım koşullarına göre iz bırakmadan dayanıklılık gösterecek şekilde geliştiriliyor. Markanın Christadur serisi, sağlam, dayanıklı ve renk yoğunluğu ile daha parlak olan bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım, %95 oranında bakteri üremesini engelleyen üstün hijyen güvenliği de sağlıyor. Bu serinin en gözde modellerinden Waterfall; ipeksi, pürüzsüz bir yüzeye sahip ve asla leke tutmuyor. Modelin 6 farklı renk seçeneği bulunuyor.

WATD1508102

İntema, Adora modelini tanıttı

Ayrıntılarındaki incelikte saklı yalın bir şıklığı olan Adora, düz renklerin yanı sıra iddialı mutfak tasarımları için moda ahşap tonlarına da sahip. Darbelere karşı dayanıklı mat polimerik kapaklar, özel renk seçeneklerindeki “soft touch” özelliği ile ahşap efektini sadece görsel olarak sunmakla kalmıyor, dokununca da hissedilmesini sağlıyor. Özünde yalın ama mutlu bir yaşamı temsil eden mutfak tasarımlarıyla dikkat çeken İntema Mutfak, Adora ile mutfaklara sade ve ipeksi renklerin huzurunu getirerek fark yaratmayı sürdürüyor.

intema-mutfak-fuar-foto

Miele’nin yeni nesil ankastreleri

Miele, renk ve malzeme ile bireysel tasarım olanağı veren, dört farklı alternatif sunan ankastre serisi ile mutfakları şekillendiriyor. PureLine serisinde çelik, siyah, beyaz ve kahverengi seçenekler sunuluyor. Tüm ürün ailesinin mutfak homojen tasarımı ve cihaz yüzeyleri sayesinde üst üste veya yan yana hizalanması ile uyumlu bir genel görünüm oluşuyor. Mutfak ankastre cihazları eşit yükseklikte bir kullanım alanına sahip ve kombine edilebiliyor. Yeni nesil tüm cihazlar ortak bir mantık temeline dayanan kumandalar ile donatılmış. Örneğin hangi kumanda konseptine karar vermiş olursanız olun, ekran daima merkezi olarak hazırlanıyor. Tüm kumanda konseptleri, yüksek parlaklık, uzun ömürlülük, yüksek çözünürlük ve ayrıntıya verilen çarpıcı değerleri yansıtan yenilikçi ekran teknolojisi içeriyor. Sensor tuş grubu, kumanda konseptlerinin merkezi unsurunu oluşturuyor.

Miele-yeni-Ankastre-Serisi---3

Kastamonu Entegre’den yeni ürünler

Kastamonu Entegre, günlük hayatta müşteri memnuniyeti ve beğenisini artırmaya odaklı yaklaşımını yansıtan özelliklere sahip Evogloss ve Glossmax’i yeni ürün yelpazesine ekledi. Glossmax High Gloss Levha, melamin kaplı MDF veya yongalevhanın tek yüzeyine tutkal ve UV lak uygulanmasının ardından elde edilen dekoratif parlak yüzeyli ahşap panel özelliği taşıyor. Evogloss, dekoratif ve parlak panel olarak çalışılmış ve mutfak, banyo, ev dizaynı, mobilya ve dekorasyonda yeni kombinasyonlar yaratılmasını sağlıyor.

Glossplus_Parlak_Levha

Mutfaklarda teknoloji ve tasarımın buluşması