HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Mükemmel uyku hayal değil

Yatak ve uyku ürünleri konusunda uzman bir marka olan Yataş, son teknolojiyi adapte ettiği oldukça geniş bir yatak koleksiyonuna sahip. Markanın hemen her çeşit ihtiyaca yönelik geliştirdiği yataklar; sağlıklı, kesintisiz ve konforlu bir uyku platformu niteliği taşıyor. Mükemmel bir dinlenme alanı yaratan ve ertesi güne dinç ve yenilenmiş başlamayı sağlayan yeni modellerinden Duchess Comfort ve Legend Climatic yatağı sizin için mercek altına aldık.

+Duchess-Genel-1

Interzum ödüllü bir yatak: Duchess Comfort
Köln Messe ve Red Dot Project tarafından iki yılda bir verilen ileri teknoloji ödülü Interzum ile Akıllı Malzeme ve Tasarım Ödülü kazanan Protex teknolojisinin kullanıldığı Duchess Comfort, sağlıklı bir uyku konforu sunuyor. Markanın Selective yatak serisi içinde yer alan tasarım, içerdiği 7 farklı ağırlık bölgesi ile mükemmel bir omurga desteği sunuyor. Vücut sıcaklığını dengeleyen model, üstün nem yönetimi becerisi ile de konforlu ve sağlıklı bir uyku süreci oluşturuyor. Modelde yer alan 7 bölgeli paket yay teknolojisi, eşlerin uyku sırasındaki hareketlerinin diğerini rahatsız etmesini engelliyor.

Duchess-Cast-1

Duchess-Detay-01Modelde kullanılan Tencel kumaş, okaliptüs ağacının liflerinden elde ediliyor. Kumaşın yumuşak tuşesi ciltte pürüzsüz bir dokunuş hissettiriyor.

Anti bakteriyel oluşu ve toz akarlarına izin vermeyen yapısı ile dikkat çekiyor. Başta alerji olmak üzere birçok hastalığa yol açan toz akarlarına karşı doğal koruma sağlayan Purotex teknolojisi, kumaş yapısındaki probiyotikler sayesinde zararlı organizmaların yaşamasına izin vermiyor ve yatağın uzun süre korunmasına yardımcı oluyor.

Yepyeni bir konfor: Legend Climatic
Yataş’ın Royal serisine dahil ettiği yeni yatak modellerinden biri de Legend Climatic… Kişiye özel, akıllı tasarım ödüllü teknolojisiyle terlemeden kaynaklı nemi diğer yataklara oranla %67 oranında daha fazla dağıtan tasarım, güçlü omurga desteği ile yıllarca aynı performansta kullanıcısına sağlıklı uyku alanı yaratmayı başarıyor.

Legend-Genel-02

Akıllı malzeme ve tasarım teknoloji ödüllü Adaptive kumaşa sahip olan Legend Climatic, bu sayede mükemmel bir nem dağıtımı sağlıyor. Ortam sıcaklığı arttıkça nem ve su tahliyesi artıyor. Düşük sıcaklıkta daha az, yüksek sıcaklıkta daha fazla soğutarak, adeta akıllı bir klima gibi çalışıyor. Bu sayede terleme problemi olan kullanıcılar bile keyifli ve kesintisiz bir uykunun tadını çıkarabiliyor.

Legend-Dekupe-03

Kadın ve erkeğin vücut sıcaklıkları farklıdır.
Legend Climatic; kadın ve erkek için ayrı ayrı termal konfor sunma özelliğine sahip. Kadın ve erkeğin vücut sıcaklıklarının farklı olması, modelin bu özelliğini çok daha önemli hale getiriyor ve aynı yatakta uyuyan eşlerin her biri için kişiye özel uyku alanı yaratabiliyor.

Legend-Cast-01

Modelde kullanılan Hycare kumaş teknolojisi toz akarı ve bakterilere karşı güçlü koruma sağlayarak, bakteri kaynaklı kötü koku oluşumunu da engelliyor.