HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Modern ile klasiğin buluştuğu tasarımlar

İstikbal, 2014 yılına salonlara yönelik hazırladığı tasarımları ile hızlı bir giriş yaptı. Markanın modern ile klasik arasındaki bir çizgide gidip gelen bu özel sunumları, farklı beğenileri yenilikçi bir yaklaşım ile yanıtlamayı amaçlıyor. Innovia ve Barok modellerinde bu yaklaşımın çeşitli ayrıntılarına rastlamak mümkün.

BAROK-UZANMA-KOLTUGU_02

Barok uzanma koltuğu, klasik bir forma adapte edilmiş modern renk ve tasarım detayları ile dikkat çekici bir çalışma. Salonda özel bir köşe yaratan model, hem dinlenme hem de TV, kitap okuma gibi hobiler için rahat bir alan yaratmayı başarıyor. Ayak ve sırt formu ile klasik severlere yaklaşan tasarım, genel hatların içine ustaca adapte edilmiş dokunuşlarla modern tutkunları için de ayrıcalıklı bir “sınırları zorlama” adımı olarak öne çıkıyor.

INNOVIA-KOL-TK-STYLE-VIZON_002

İstikbal’in Innovia adını verdiği salon takımı, işlevsel ve rahat bir model olarak hazırlanmış. Modelin ayakları, döşemelerinde ve kollarında kullanılan farklı kabara tekniği, klasik formun mekanda yaşatılmasına olanak veren unsurlar arasında. Bununla birlikte renk seçimi, kumaş ve desen uygulamaları, dinamik ve canlı bir ortamda modernizmin etkisini hissettirmeyi hedefliyor. Üründe tekli koltuklar ve kanepe seçenekleri, fonksiyonellik açısından da zenginleştirilmiş ve oturma konforu artırılmış.