HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Mobilyada “elektronik” dönemi

Gelişen teknolojinin hayatımıza kattığı yeni hobilerle beraber yatak odaları da sadece dinlenme alanı olmaktan çıkıyor. Bu mekan aynı zamanda TV izlemek, oyun oynamak ya da müzik dinlemek için vakit geçirilen ve tabiri yerindeyse “yaşayan” bir oda haline geliyor. Ancak öte yandan sayıları giderek artan elektronik eşyalar, evlerde hem yer sıkıntısı ve görüntü kirliliği yaratıyor hem de bu eşyaların mevcut mobilyalara uyum sorunu sıklıkla yaşanıyor. Bu noktada devreye giren Alfemo, yeni tasarımı Escuda’yı tüketicisi ile buluşturuyor.

ek-atakodasi

Alfemo, İMOB 2012’de tasarım ödülüne layık görülen Escuda koleksiyonunun yatak odası takımında elektronik mobilya kavramının altını çiziyor. Teknolojinin tasarıma ustalıkla entegre edildiği modelde şifoniyer aynaya USB ve DVD portlara sahip Led TV gizlenmiş.

Escuda-yemek-odasi-anasahne

Karyolaya entegre edilmiş olarak; cep telefonları ve tüm mobil cihazlarla senkronize çalışabilen, IOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu Bluetooth Sound System bulunuyor. Tek bir kumandadan kontrol edilebilen bu donanım sayesinde, dinlenirken müzik dinlemek ya da TV izlemek mümkün hale geliyor.

escuda_corner_anasahne_crop

5008720Entegre TV’nin kapalı konumda tutulduğu zamanlarda, şifoniyer üzerinde şık bir füme ayna kullanımda oluyor.

Tüm aksamın mobilyaların içine gizlenmiş olması sebebiyle, odanın düzenini bozan kablo karmaşasından, eşyalarınızla cihazlarınız arasındaki uyum sorunundan ve TV için ekstra bir duvar ayırma sıkıntısından da kurtulmuş oluyorsunuz.

Teknolojik donanımının yanı sıra karyolaya entegre servis sehpası ve okuma lambası, sonsuz derinlik hissi veren LED aydınlatmalı aynaya sahip gardırop ve takımın tümüne hakim elit tasarım anlayışı; Escuda’nın yatak odası çalışmasını daha da ayrıcalıklı kılıyor.

Koleksiyonda aynı tasarım anlayışına sahip salon takımı, yaşam ünitesi, corner ve yemek odası takımı da yer alıyor.