HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Mobilyada çağdaş formlar

Hayatın her alanında olduğu gibi mobilyada da moda sürekli değişiyor ve değişen trendlerle kendisine yeni yol haritaları çiziyor. Hangi akımdan esinlenmiş olursa olsun, bu trendler ve moda kavramı ile hayata geçirilen tasarımlar da doğal olarak çağdaş ve günümüz insanının beklentilerini yanıtlayan bir kimlikle karşımıza çıkıyor. Fuga’nın koleksiyonundan seçtiğimiz tasarımlar, güncel olanın özgün yorumlarına güzel örnekler oluşturuyor.

fuga-mobilya-freud-köşe-koltuk-takımı-(4)

fuga-mobilya-gaudi-koltuk-ve-bach-tv-ünitesi-(3)

Fuga Mobilya’nın Gaudi koltuk takımı İspanyol Art Nouveau akımının usta mimarı Gaudi’den, bu modelle birarada oldukça şık bir uyum gösteren Bach TV Ünitesi ise dünyaca ünlü Alman barok müzik bestecisi Sebastian Bach’tan esinlenerek tasarlanmış. Gaudi koltuk takımı farklı formu, mavi rengi ve ceviz ayaklarında kullanılan ahşabın sıcaklığıyla göz dolduruyor. Ayrıca geniş oturma alanı, kolay temizlenebilen, leke tutmayan kumaşıyla da fonksiyonelliğini sergiliyor.

Bach TV Ünitesi; modüler sisteme sahip 69×138’lik iki modülü, metal raf bölmeleri, ceviz gövdesi, kütüphane ve raf sistemleri istenilen ölçüde ayarlanabilmesiyle beğeni kazanıyor. Doğal ceviz kaplama malzemesi, gömme kulp gibi ayırt edici özellikleriyle dikkat çeken ünite, kullanılan özel boyası sayesinde parmak izi bırakmaması ile de ilgi çekiyor.

Fuga’nın yalın ve şık tasarımlarından biri de Dragos adını taşıyan masa… Mermer ve ahşabın buluşma noktası Dragos; ceviz ayakları ve özgün stiliyle öne çıkıyor. Farklı tarz ve ebatlar kullanılarak kişiselleştirebilen modelin tablasında isteğe göre mermer yerine ahşap da tercih edilebiliyor.

fuga-mobilya-dragos-masa

Maya koltuk

Klasik çizgilerin günümüz tendleri ile yorumlanışına şık bir örnek teşkil eden Maya, Fuga’nın beğeniye sunduğu kumaş kartelası içinden istenen biriyle döşenebiliyor. Modelin formu, oturma rahatlığı ve kırlentlerle desteklenen estetik zenginliği; sıcak ve samimi bir salon isteyenlere sesleniyor.

fuga-mobilya-maya-koltuk-(3)

Diamond yemek masası

Zarif ayak formu ve ince tablası ile çağdaş bir form sergileyen Diamond,2×1 m. ebatlarında ve ceviz olarak karşımıza çıkıyor. Model, geniş katılımlı yemek saatlerine de konfor katması için tasarlanmış.

fuga-mobilya-diamond-yemek-(2)

Pose TV Ünitesi

Modern stilin getirdiği yalın dekorasyon tarzı ve fonksiyonellik, Pose TV Ünitesi ile yaşam alanlarına taşınıyor. Modelin gövdesi ceviz ya da lake seçeneklerinde üretilebiliyor. Konsol kısmı ihtiyaçlara göre 2-3 veya daha fazla kapakla hayata geçirilebiliyor.

 fuga-mobilya-pose-tv-ünitesi