HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Küvetler ve bakımları

Evimizde bazı ürünlerin hiç yıpranmayacağını düşünürüz. Sağlam ve dayanıklı yapılarından ötürü küvetler de bu kapsamda değerlendirdiğimiz ürünlerdir. Ancak her eşya gibi küvetlerin de bir yıpranma payı bulunuyor. Bu yıpranmayı en aza indirmek ve daha uzun süreli kullanım sağlamak için atabileceğimiz adımlar yok mu? Elbette var.

+IS_Dea_Multiproduct_

Küvetlerin son yıllarda yaşadığı değişim ve teknolojik ilerleme, estetik ve yapısal formlarla da destekleniyor ve bugünün küvetleri, yıllar öncesinden çok daha farklı bir platformda duruyor. Farklı materyallerin biraraya geldiği tasarımlardan tutun da üretim aşamasında işlenen özel aprelere dek çeşitlilikler gösteren küvetlerin, bu gelişimle birlikte ihtiyaç duydukları bakım koşulları da farklılıklar gösterebiliyor. Ancak yine de temelde ortak bakım doğruları, devamlılığını sürdürüyor.

COCOON

Günümüzde küvet, duşakabin bakımı ve temizliği sağlığımız için çok büyük önem taşıyor.

Küvet ve duş kabini üretimleri döküm yerine artık akrilik diye tabir ettiğimiz üründen üretiliyor ve bu sistem giderek daha da yaygın hale geliyor.

Esnek bir yapıya sahip olan akrilik, darbelere karşı dayanıklığını koruyor, yüzeyde oluşan en ufak çizik, leke, sararma, polisaj uygulaması ile kolayca yok edilebiliyor.

Akrilik ürünler renk hücrelerinin homojen dağılımı sayesinde parlaklığını hiç yitirmiyor, yıllar geçse de ilk günkü görünümünü koruyor.

MEMORIA-2

Bu yüzden küvet ve duş kabini ürünlerinize yaptığınız yatırımları bir anda çöpe atmamak için, küvetlerinizde oluşan bakteriler, lekeler, sararmalar, çizikler gibi sorunların kesinlikle tamirinin ve bakımının mümkün olduğunu unutmayın.

Kalabalık ailelerde özellikle duş kabini ve küvet bakımı hijyen açısından çok önemlidir, oluşan bakterilerin temizliği sağlığımız için büyük önem taşır.

Küvet ve duş kabini kompakt ürünlerin günlük ve haftalık bakımlarını, temizlik ve sağlınız için mutlaka yapmanız gerekiyor. Bunun için basitçe ve kolayca uygulayabileceğiniz; banyo temizleyicisi, kireç çözücü, yumuşak bir bez ve ılık su ile altından kalkabileceğiniz bir temizlik yeterli olacaktır. Aksi takdirde erimeyen sabun ürünleri, kirler ve kireçli su, akrilik üzerinde ince bir tabaka oluşturur ve temizlenmesi giderek daha da güç hale gelir.

03_Nahho

Kompakt küvet ve duş ünitelerinizin temizliğinde kesinlikle tuz ruhu, aşındırıcı toz deterjan ve toz ihtiva eden krem deterjan ile arap sabunu ve sert çizici temizlik süngeri kullanmamanız gerekir.