HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Küçük banyolara sihirli çözümler

bien +optik

Stüdyo daireler, tek veya iki kişilik çok kullanışlı ve hesaplı yaşama alanları olarak sıklıkla tercih ediliyor. Son zamanlarda çokça rağbet gören küçük dairelerin dar banyo ve mutfaklarıyla biraz sıkıntı yarattıkları da bir gerçek. Ancak artık küçük metrekareli banyolar için yerden tasarruf etmeyi sağlayacak, mekanı daha ferah ve düzenli gösterecek birçok seçenek var. Doğru malzemeyi, doğru rengi ve yerleşimi yaptıktan sonra en küçük mekanlar bile ferah, geniş ve kullanışlı hale gelebiliyor. Bu çözümlerin banyolardaki püf noktalarını ve inceliklerini, Bien Seramik’in Pazarlama Müdürü Ebru Uzluer’den öğrendik.

CATENA_DIKEY-(3142-x-3543)Ferahlatıcı açık renkler önemli

  • İşe ferahlatıcı düşünceler ve renkler seçmekle başlamak gerekir. Açık renkler, beyaz, kırık beyaz, inci beyazı, fildişi, bej, krem gibi renklerin yoğunluklu olduğu malzemeleri tercih etmek gerekir. Bunlara kontrastlık sağlamak amacıyla koyu ya da çarpıcı renklerle kombin yapılması mekâna canlılık verir. Canlı, dinamik kişiliğini banyolarına yansıtmak isteyenler, açık renkleri kırmızı, siyah, kahverenginin tonlarıyla kombine edebilir.
  • Banyoyu daha geniş gösterecek diğer önemli ayrıntı ise aynalar. Ayna derinlik kazandıran bir malzeme olduğu için, kullanıldığı alanlarda ferahlık hissi uyandırır. 
  • Aynalı dolaplar aynı zamanda şampuan, tıraş takımları, parfüm, diş fırçaları gibi malzemeleri toplayarak banyonuza nefes aldıracaktır. Dolaplarla ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, bunların gömme dolap olarak tasarlanmasıdır.