HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Konforu verimlilikle birleştiren akıllı bir çözüm

SCH-KNX-Gorsel-(1)

Enerji yönetimi alanında dünya çapında uzman Schneider Electric’in geliştirdiği KNX bina kontrol sistemleriyle aydınlatma, sıcaklık, jaluzi kontrolü gibi bina işlevlerini kolayca yapabilir; güvenli ve konforlu hayatın tadını çıkarırken enerjiden de tasarruf edebilirsiniz. Üstelik akıllı telefon ve tabletler aracılığıyla InSideControl mobil bina yönetimini kullanarak istediğiniz her an, bulunduğunuz her yerden KNX’in sunduğu konforu yönetebilirsiniz.

SCH-KNX-Gorsel-(2)Schneider Electric KNX bina kontrol sistemleri, aydınlatma, sıcaklık ve jaluzi kontrolü gibi bina işlevlerinin kolayca çalıştırılmasının yanı sıra evinizi gözlemleme imkanı sunan akıllı işlevleriyle istediğiniz her an her yerden evinizin güvenliğini kontrol etme imkanı sağlıyor.

Evinizin kontrolünü kolaylaştırmanın ve kullanım kolaylığının yanı sıra enerji verimliliğini de önemli ölçüde artıran KNX ile evinizin her ayrıntısını yüksek standartlara göre tasarlayabilir; akıllı evinizin konforunu sürebilirsiniz. Üstelik KNX’in sunduğu pek çok fonksiyonu akıllı telefonunuza ya da tabletinize indireceğiniz InSideControl uygulamasıyla internete bağlanabildiğiniz her yerden kontrol edebilirsiniz.

Akıllı evler, konforlu yaşam
İhtiyaçlarınızı en gelişmiş teknolojiye göre karşılayan KNX ile aydınlatma, sıcaklık ve jaluzi kontrolü gibi bina işlevlerini kolayca çalıştırabilir; böylece zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. KNX, aydınlatmayı, sıcaklığı ve jaluzileri gruplayan senaryo kontrolünden, stereo sistemi gibi cihazları bir anahtara dokunarak açma kapamaya, otomatik bina kontrolü yapmaya kadar birçok uygulama sunuyor. KNX tüketim ölçümü, akıllı sensörler ve mobil cihazlar ile uzaktan erişim sayesinde enerjiden tasarruf sağlıyor.

SCH-KNX-GorselKNX ile gözünüz arkada kalmasın!
Ev dışında ya da seyahatteyken bile evinizi gözlemleyebileceğiniz akıllı işlevleri bünyesinde barındıran KNX ile evde olmadığınız zamanlarda da evinizin güvende olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Sensörler fırtınaları veya aşırı güneş ışığını algılayarak panjurları ve jaluzileri otomatik olarak indirdiği için evinizden uzaktayken de rahat olabilirsiniz. Bahçenizin aydınlatma ve sulama sistemini de dokunmatik panel üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Tek bir tuşla mükemmel ortam
KNX, senaryo kontrolleri sayesinde sihirli bir dünyanın kapılarını aralıyor. TV izlemek, kitap okumak, akşamı dostlarınızla keyifli bir yemekle geçirmek gibi birçok duruma uygun senaryolar kaydederek bir tuşla mükemmel ana geçiş yapabilirsiniz. KNX ile tek bir tuş ile istediğiniz tüm fonksiyonları etkinleştirebilir ve bu fonksiyonların belli bir sırada kusursuzca çalışmasını sağlayabilirsiniz.

SPA keyfini evinizde yaşayın
KNX ile tek tuşla basarak banyonuzu bir SPA merkezine dönüştürebilirsiniz. Doğru sıcaklıkta ayarlanan banyonuz, ılık havlu askınız ve karartılmış aydınlatma sayesinde SPA keyfini evde yaşayabilirsiniz.

KNX, zaman kontrolü, gece sıcaklığı düşürebilen iklim kontrolü ve yatağın başucundaki panik butonu huzur içinde uyumanızı sağlar. Gece kuşku uyandıran sesler duymanız durumunda panik butonuna basarak evinizi ve bahçenizi parlak ışıklarla aydınlatabilir; jaluziyi kaldırabilirsiniz.

İster çalışma ister çocuk odası
KNX ile yapılandırmadaki işlevleri revize ederek büyük bir odayı iki çocuk odasına, bir misafir odasına veya çalışma odasına dönüştürebilirsiniz. Üstelik KNX’in çerçeve tasarımı ve kontrol yüzeyleri de hayallerinize göre tasarladığınız yeni evinize kolayca uygulanabiliyor.

+SCH-KNX-Gorsel-(3)Schneider Electric InsideControl sistemiyle;

  • Işıkları ve havalandırmayı birlikte ya da ayrı ayrı kontrol edebilir,
  • RGB kontrolü sayesinde hoş bir ortam yaratabilir,
  • Genel kontrol için ve farklı kullanımlar için senaryolar oluşturabilir,
  • Uyarıları ayarlanabilir,
  • Akıllı ölçüm teknolojisi sayesinde enerji verimliliği sağlayabilir,
  • Odalar ve fonksiyonlar için iki renk temasından birini ve kişiselleştirilebilen ikonlar kullanabilirsiniz.
Konforu verimlilikle birleştiren akıllı bir çözüm