HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Koleksiyon’da yeni bir dönem

2013 yılında özellikle yeni bir ev gamı hazırlayan ve perakende alanında büyüme hedefleyen Koleksiyon Mobilya, “Bizim Evimiz” temasıyla Mezopotamya’dan Akdeniz’e izler taşıyan halı, kilim, tabak ve bardaklardan eve dair mobilyalar olarak ne varsa yeni tasarım anlayışıyla beğeniye sunmaya hazırlanıyor. TV ünitelerinden yataklara, büfelerden kanepelere kadar çok geniş kapsamlı bir ürün çeşitliliğine sahip olan Koleksiyon’un yeni ev mobilya gamı, özgün tasarımları ve hikayeleriyle dikkat çekiyor.

Koleksiyon’un “Bizim Evimiz” temalı yeni ev mobilya serisi; Mardinli, Babil, Alia ve Gazel gibi seri isimlerinin yanı sıra Bağarası, Mihrimah, Senlibenli, Divanbaba, Sihirlikareler, Roman, Demirhindi, Rahvan gibi yeni üyeleri içeriyor. Bu yeni yaklaşımın güçlü temsilcilerinden biri olarak Babil modeli dikkat çekiyor.

Adını Eski Dünya’nın ilk ve en büyük medeniyetinden alan Babil serisi, bu 500 yıllık kadim medeniyetten esinlenilerek tasarlanmış karakteristik ayaklarıyla öne çıkıyor. Döşemeli ürünlerdeki özel malzemeler, ustalıklar, rahatlık ve estetik; tasarımdaki temel öğeleri oluşturuyor. Ahşap ürünlerde ise klasik olduğu kadar çağdaş, çağdaş olduğu kadar da klasik desen çalışmaları, özenli marküteri işçiliği ile dikkat çekici. Eski Dünya’nın taş, tahta, halı ve kilimde kullanılmış olan figür ve desenleri sadeleşmiş, dekorundan arındırılmış ve yalın bir yorumla son halini almış. Babil ürün grubu altında kanepe, büfe, masa, TV ünitesi, sehpa, yatak, komodin ve şifoniyer gibi modüllere ulaşmak mümkün oluyor.

Geniş koleksiyonda yer alan yeni modellerin hepsi, benzeri değerlerle yoğrulan ve markanın yeni bakış açısını gözler önüne seren çalışmalar olarak dikkat çekiyor. Koleksiyon’nun yenilenen yapısını markanın kurucusu Faruk Malhan şu şekilde dile getiriyor:

“Koleksiyon Home markası farklı bir dünya görüşüyle yepyeni bir yolculuğa çıkıyor. İki nehrin arasında başlayan medeniyet yolculuğu tarihsel süreçte iki kıta arasına taksim olmuştur. Mezopotamya’dan Akdeniz’e yol alan medeniyetler, dinler, devletler kurmuştur.

Yeni yolculuğumuz, en yüce tarihin ev kültürlerine yapılan bir yolculuk olacak. Bu coğrafyanın ev kültürünü araştırmak, oluşumunda, tasarımında etkin görev almak, yeni yaklaşımlarımızın ana çıkış noktaları arasında olacak. Bu coğrafyanın estetiğinden, zanaatın, sanatın iz sürdüğünden, toplumların kullanageldiği görsel dilden bahsedeceğiz. Evimizi yeniden kazanmayı, onu bir eşya olarak değil kültürümüzden bir parça, kuşaklarımız ile olan köprümüz, nesiller arasındaki bağımız olarak anlatmayı hedefliyoruz.”