HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Klasiğe modern bir yorum

Doğtaş’ın özgün tasarımı Bilbao; markanın estetik ve konforu ön planda tutarak hayata geçirdiği çalışmalardan biri. Estetik bir salon kurgusu için geliştirilen model, rahat ve geniş oturma alanının yanı sıra desen ve renk seçeneği ile de dikkatleri üzerinde topluyor.

BILBAO_ST_01

Takımda üçlü koltuk, ikili koltuk ve berjerler bulunuyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü olması için ahşap kayın iskelet üzerine kurgulanan Bilbao, sunduğu yüksek konforu da dinlendirici yapıdaki soft süngerine borçlu. Tasarımda yer alan modüllerin sırt ve kol bölümlerinde uygulanan çektirmeler, estetik yapıya önemli katkılar sağlamış.

Kapitoneli ve düğmeli yumuşak sırt bölümleri; üçlü, ikili koltukların oturma minderlerinde de devam ettirilmiş. Kanepelerde kullanılan farklı ölçü ve formlardaki kırlentler ile tasarıma ayrı bir hareket katılmış. Kırlentlerin kumaşları; kanepe ve berjerlerde kullanılan kumaşlar ile ana renge uyum sağlayan kontrast renklerden seçilmiş. Modelin doğal yapısıyla uyumlu ceviz ayaklar, hem mekana sıcaklık katıyor hem de modelin çıkış noktası tasarım çizgisini destekliyor.

 

BILBAO_ST_02
Doğtaş’ın 2015 koleksiyonları içinde en çok ilgi gören modellerden biri olan Bilbao oturma grubu; markanın Exclusive Design tasarımları arasında yer alıyor. Çağdaş bir anlayış ve yaklaşımla klasik stilin çarpıcı bir yorumunu gözler önüne seren ürün, aynı zamanda mekanda sergilediği modern duruş ile de dikkat çekici.

BILBAO_ST_03 BILBAO_ST_06