HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Klasiğe çağdaş bir yorum

Ev yaşamına farklı tatlar sunan markalardan biri olan Bellona; günümüzde sıkça rastlanan “akımlar arası sentez” kavramına yeni bir yorumla yaklaşıyor. Valentina adıyla ve konsept olarak tasarlanan seri; salon, yemek odası ve yatak odası için dizayn edilen takımlarla mekana ağırbaşlı, zarif ve iddialı bir kimlik kazandırmayı hedefliyor.

Valentina serisi, evin yaşam alanlarında ana unsurları oluşturan üç mekanı bir bütün olarak yorumlayarak; salondan yatak odasına dek kendi içinde tamamlanmış, oturaklı bir çizgide şekillenmiş bir dekorasyon anlayışı sunuyor. Modelin koltuk takımı, markanın koleksiyonundaki en iddialı çalışmalardan biri. Takımın, kol ve sırt kısmında bulunan kapitone uygulaması zengin bir görünüm sunarken, yumuşak yapısıyla da konfor çıtasını yükseltiyor. Üçlü ve ikili ünitelerin sırt ve kol kısmının eğimli bir forma sahip olmasının yanı sıra lükens ayakları da tasarıma farklı bir şıklık katıyor. Çeşitli renk alternatifleri ile geniş bir beğeni kitlesi hedeflenmiş.

+VALENTINA-YEMEK&KOLTUK-TKM51

Konseptin yemek odası takımı vitrin, büfe ve büfe aynası, gümüşlük, kitabeli yemek masası, sandalye ve duvar ünitesinden oluşuyor. Renk konfigürasyonunda parlak etkiye sahip fildişi rengini merkezine alan, kapak önlerinde ise desen baskı uygulamasına sahip bronz renkli cam kullanılan çalışma, görsel açıdan oldukça zengin bir sunum sergiliyor. Vitrin ve gümüşlük içerisinde kullanılan spot aydınlatma ile büfe aynası etrafında uygulanan LED aydınlatma sayesinde göz alıcı bir yapıya ulaşılmış. Aydınlatmalarında buton açma/kapama sistemine sahip ürün, hem kullanım kolaylığı hem de fonksiyonelliği artırıyor. Büfe ünitesinde üst sağ çekmece içerisinde yer alan çatal, kaşık gibi eşyaların saklanabileceği bölmeler geniş ve kullanışlı bir alan oluşturuyor. Altı kişilik olarak kullanılan masa açıldıktan sonra 8 kişiyi ağırlayabiliyor. Duvar ünitesi de oldukça işlevsel ve zarif…

VALENTINA-YEMEK&KOLTUK-TKM00

Konseptin yatak odası da genel tasarım çizgisini devam ettiriyor. Güçlü karyola başlığı mekanda önemli bir unsur olarak konumlanıyor. Sürgülü kapaklı gardırobun ortasında büyük bir boy aynası yer alıyor. Diğer kapaklar ise desenli olarak tasarlanmış. Şifoniyer, komodinler ve tuvalet masası, depolama ihtiyacını karşılayan şık üniteler olarak takıma eklenmiş.

VALENTINA-YATAK-ODASI16