HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Kış’a meydan okuyan renkler

Marshall 2013 Renk Ailesi’nde yer alan yeşiller ve sarılar, Kış mevsimi ile griye bürünen gökyüzüne karşı mekanlara güneş sıcaklığını, doğanın canlılığını buyur ediyor. Güneş ışığının göz alıcı etkisi ile en küçük mekanları bile genişleten sarılara, doğal bir sis örtüsüyle yumuşaklık kazanan çam rengi ekleniyor. Bu Kış da mekanlara Marshall sarı ve yeşilleri aydınlık, ferahlık ve hoş bir hava getirmeyi hedefliyor.

“Renklendir Hayatı” sloganı ile insanların hayatına renk katmayı amaçlayan Marshall, uluslararası çapta yürüttüğü araştırmaları sonucunda belirlediği 2013 teması, renk paleti ve renkleri ile beğeni topluyor. Markanın mekanlara taşıdığı sarılar ve yeşiller; Kış soğuğuna ve kurşuni renklere hazırlanan herkes için farklı bir kapıyı aralıyor. Yaz güneşinin ısıtıcı etkisinin sürmesi, doğanın canlılığını yeşilin tonlarında koruması için hazırlanan bu renkler, mevsime inat, neşeli ve canlı atmosferler tasarlıyor.

Kış ortasında mekanlara doğan güneş

Güneş ışığının en çok özlendiği soğuk kış günlerinde Marshall sarıları mekanlarda Yaz’dan kalma duyguları canlandırıyor. Güneşin göz alan etkisi ile en küçük mekanları bile genişletebilen bu renkler arasında Mum Işığı ve Ayışığı’nın yumuşak tonları dikkat çekiyor. Sarı tercih edilen mekanlardaki dekorasyon öğelerinin rengi de önem taşıyor. Yatak odasında tercih edilen sarı renklere turkuaz renkli bir yatak örtüsü eşlik ederse, yaratılan ferah ortam tamamlanıyor.

Yeşil ve mavinin kıyılarında dolaşan bir yumuşaklık

Doğanın canlılığı, markanın yeşilleri ile Kış mevsiminin dinginliğine uyum gösteriyor. Yeşil tonlar yumuşayarak koyu cam göbeği mavi ve çamlara dönüşüyor. Bronzlar ve zeytin tonları mavi etkisini dengeleyerek, soğuk ve sıcak bir yeşil paleti oluşturuyor. Yeşil ve mavinin kıyısında hoş bir kararsızlık hissi yaratan tonlar doğal bir sis örtüsü ile yumuşaklık kazanırken, bir kulübeden modern bir daireye kadar her mekanda çekici atmosferler yaratmayı başarıyor.

Yeşil ve sarı birleşirse

Marshall’ın sarıları ve yeşilleri biraraya geldiğinde, Kış mevsiminin en sıcak mekanlarını yaratmaya aday bir ambiyansı müjdeliyor. Sıcak sarı tonların yeşillerle birlikteliği, renk bloklarında ve yaratıcı desenlerde birçok seçenek sunuyor.