HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Kelebek’in ödüllü tasarımları

Kelebek Mobilya’nın 2014 koleksiyonu için hazırladığı modellerden ikisi, dünyanın sayılı mobilya fuarlarından İSMOB’da tasarım ödülüne layık görüldü. Markanın ödül alan çalışmalarından Likena oturma grubu alanında, Exila ise yatak odası kategorisinde bu başarıya ulaştı. Geleneksel İSMOB Tasarım Yarışması’na sade ve işlevsel konseptiyle öne çıkan koleksiyonları ile katılan Kelebek’in serileri; endüstri ürünleri tasarımı alanında çalışmalar yürüten üniversiteleri temsil eden akademisyenlerin de aralarında bulunduğu jüri tarafından ödüllendirildi.

+Kelebek-Likena

Kelebek’in dünyaca ünlü İtalyan tasarımcıları Dante Donegani ve Giovanni Lauda ile birlikte Kelebek Tasarım Ekibi’nden Sevcan Ekmekçioğlu ve Gürkan Gülturan’ın hazırladığı Likena “oturma grubu” kategorisinde, Exila ise “yatak odası” kategorisinde ikincilik kazandı.

Kelebek-Exila

Likena oturma grubu, farklı yastık tasarımı ve iki farklı berjer alternatifi ile modern yaşam alanları yaratıyor. Ödüllü tasarım, oturma odalarında konfordan ödün vermeden farklı alternatifler sunuyor. Likena yüksek metal ayakları ile temizlik kolaylığı da sağlıyor. Exila ahşap ve metalin uyumlu kullanımı ile şık bir ortam yaratıyor. Mekana göre dikey ve yatay şifoniyer kullanım olanağı sağlayan Exila serisinde dolap kapaklarını da ihtiyaca göre artırmak mümkün. Yatak başlığında kumaş doku ve komodinlerde tek ya da çift çekmeceli alternatifler bulunuyor.