HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Karim Rashid imzalı bir BoConcept koleksiyonu

Karim Rashid tarafından BoConcept için tasarlanan Ottawa Koleksiyonu, dizayn dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Red Dot’ın 37 kişilik uzman jürisi tarafından mansiyon ödülüne layık görüldü. Rashid’in tasarım kariyerindeki yılların şerefine tasarladığı koleksiyon, kariyerinin başladığı Kanada’nın başkenti Ottawa’nın adını taşıyor.

D015-S001-A1

OC-S-F-BL-S001-OAK-WHITERed Dot Dizayn Ödülleri, tasarımın uzmanları tarafından toplam 4,662 ürün kreasyonunun test edilmesi, tartışılması ve değerlendirilmesiyle sonuçlandı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan değerlendirme sonuçlarında, BoConcept’in yemek takımı mobilyası olan Ottawa Koleksiyonu, oylamada yüksek puan alarak mansiyon ödülünü hak etti. Koleksiyonun tasarımcısı Karim Rashid ve BoConcept, Dünya’nın en önemli dizayn ödüllerinden sayılan Red Dot Dizayn Ödülü’nü resmi olarak 1 Temmuz 2013 tarihinde, Almanya’nın Essen kentinde yapılacak Red Dot’ın galasında alacak. “Ottawa Koleksiyonu” ödül töreninden sonra 4 hafta boyunca Red Dot’ın Dizayn Müzesi’nde sergilenecek ve tasarım meraklılarıyla paylaşılacak. Bu ödülle birlikte Karim Rashid’in Red Dot’tan aldığı ödül sayısı 22’ye ulaşacak.

Ottawa Koleksiyonu; kupalardan halıya, aydınlatmadan yemek masasına, sandalyeden konsola kadar her türlü mobilyanın ve tamamlayıcı aksesuarların olduğu birçok ürünü kapsıyor. Koleksiyonda yer alan açılır kapanır masa, gizli mekanizmasıyla 14 kişinin kullanabileceği büyüklüğe ulaşıyor. Kolay çekme ve kapama özelliğiyle tasarlanan konsol üstündeki kulplar, dalgalı ve köşeli görünümüyle akıcı ve yumuşak bir dekorasyon oluşturuyor.

ottawa_reddot