HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Home-Ofis uygulamalarında yaratıcı, pratik, işlevsel çözümler

Çalışma alanı, BO CONCEPT
Çalışma alanı, BO CONCEPT

Değişen dünya, birçok alışılmış sistemi de farklılaştırmaya başlıyor. Son yılların trendleri arasında olan home ofis uygulamaları da bu değişimin bir uzantısı. Evlerin aynı zamanda ideal bir iş ortamı olarak kullanılması için ise bazı püf noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Çalışma odanızı dekore ederken yumuşak ve sizi rahat hissettiren renkleri tercih edin. Yaptığınız işe konsantre olmanızı sağlayacak rahat bir ortam oluşturun. Farklı ve yaratıcı fikirlerle çalışma odanızı sıkıcı olmaktan kurtarın ve eğlenceli bir ortam hazırlayın. Örneğin eski bir resim çerçevesinden şık bir pano hazırlayabilir not ve fotoğraflarınızı buraya asabilirsiniz.

Özellikle küçük evlerde her noktayı değerlendirmek gerekir. Bir dolabın yanı veya duvarda bulunan bir nişi çalışma alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle masanın önüne asılan perde ile hem bu köşeye bir şıklık katmış olursunuz hem de çalışma masanızın dağınık bir görüntü oluşturmasını engellersiniz.

Yoğun iş temposu ile yapılacaklar sıklıkla unutulabilir. Bir yazı tahtası ile bu soruna bir çözüm getirebilirsiniz. Hasır bez bir panoyu farklı desenlerde boyayarak ona farklılık kazandırabilir, aynı zamanda çalışma odanıza hoş bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Özellikle çocuklarınız veya çalışma arkadaşınızla ortak kullanmak için pratik çalışma masası modelleri deneyebilirsiniz. Birlikte çalışma, sizi daha da motive edebilir.

İki renkli çalışma masası, BO CONCEPT
İki renkli çalışma masası, BO CONCEPT

Sosyal medyanın son yıllarda inanılmaz bir hızla hayatımıza girmesi, evlerdeki bilgisayar kullanma alışkanlığını da kökten değiştirdi. Evdeki çalışma alanlarımız dışında, oturma odalarında veya salonlarda da bilgisayarsız yapamaz olduk. Hatta bilgisayarlar televizyonların yerini almaya başladı. Bu değişimle birlikte oturma odalarının yeni demirbaşlarından biri de çalışma masaları olarak belirginleşti.

Salon veya oturma odanıza çalışma alanı eklerken, sadece işlevselliğe değil aynı zamanda şıklığa ve bütünlüğü bozmama ilkesine de dikkat etmenizde fayda var. Tüm bu noktalara dikkat ederek, oturma odanızda kullanışlı ve şık çalışma alanları oluşturabilirsiniz.

Kanepenin arkasına yerleştireceğiniz bir çalışma masası size yerden kazandırırken, dresuar görüntüsü ile salonunuzun dekorasyonuna da uyum sağlayacaktır. Salon için daha klasik ve zarif modelli çalışma masalarını da tercih edebileceğinizi unutmayın.

Çalışma odası, MUDO CONCEPT
Çalışma odası, MUDO CONCEPT
Home-Ofis uygulamalarında yaratıcı, pratik, işlevsel çözümler