HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Gelenekten geleceğe yolculuk

Koleksiyonlarında özgün tasarımlara imza atan Cottonbox, önümüzdeki bahar için gizli kalmış bir sandığı aralıyor ve içinden kanaviçe, çeşminaz, çini ve nakış gibi etnik motiflerle işlenmiş, geleneksel Türk el sanatlarının en güzel örnekleri çıkarıyor. Marka, geleneksel desenleri modern çizgilerle birleştirdiği 2019 İlkbahar & Yaz Koleksiyonu ile kullanıcılarını “Gelenekten Geleceğe” uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

Türk el sanatlarının en güzel motiflerini, modern dokunuşlarla yorumlayarak gün yüzüne çıkaran Cottonbox, Alaturca serisi ile kullanıcılarını eski zamanlara götürüyor. Tüm medeniyetlerde baş tacı edilen kanaviçeye, unutulmaz etnik motiflerden çini desenine ve tarihin tohumuyla filizlenen laleye hayat veren tasarımları ile yatak odalarına nostaljik bir ruh kazandırıyor. Turkuazın geleneksel desenlerle buluştuğu Çeşminaz Turkuaz ve rengarenk motiflerle işlenen Gülçehre Pembe ile Türk kültürünün eşsiz güzelliklerine ayna tutuyor. Süsleme sanatının incisi lale Mahber Mavi nevresim takımı ile yatak odalarını lale bahçesine dönüştürüyor.

Toprağın armağanı pamuğun saf dokusundan esinlenerek Nature serisini hazırlayan marka, doğallığın en şık halini tasarımlarına yansıtıyor. Modası hiçbir dönem geçmeyen dantel, zarif görünümü ile yatak odalarına şıklık katarken; bej, mint ve pudra gibi pastel tonların hâkim olduğu tasarımlar rahatlatıcı bir atmosfer oluşturuyor. Nature serisi ile kombinlenebilen pikeler, serin ilkbahar akşamlarının vazgeçilmezi oluyor.

Mavinin, morun ve pembenin en güzel tonu, baharın müjdeleyicisi kır çiçekleri ile buluşuyor. Doğanın en güzel renkleriyle bir tablo gibi boyanan çiçek motifleri, yatak odalarında Garden serisiyle hayat buluyor. Baharın gelişini haber eden nevresim takımı, yatak odalarına huzuru taşımayı hedefliyor.

Yaz koleksiyonunun vazgeçilmezi Marine desenler, sıcak gecelerde serin uykular için tasarlanmış. Beyaz ve mavi ile kombinlenen martı, yelken ve gemici figürleri, yazın keyfini uykuda da hissettiriyor. Nefes alıp veren kumaş yapısı sayesinde en sıcak gecelerde bile terlemenin önüne geçen modeller arasında yer alan Neta Mavi ve Alesto Bordo; maviliklere yelken açmak isteyenlere sesleniyor.

Gelenekten geleceğe yolculuk