HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Gelenekselden moderne uzanan bir İtalyan yorumu

HAAZ-Edra--8500-Euro

Mobilyayı bir tasarım objesi olarak ele alan markalardan biri de dünyaca ünlü İtalyan Edra… Edra’nın sıradışı ve özgün çizgisi, mobilyanın klasik formlarına yeni ve farklı bakış açıları kazandıran ve kullanıcısını kendine has, stil sahibi bir mekanda ağırlamayı hedefleyen bir yaklaşımı gözler önüne seriyor. Markanın 2013 koleksiyonu tasarımları, Türkiye’de Haaz tarafından meraklısı ile buluşturulmaya başladı.

HAAZ-EDRA-Standard

Edra Mobilya’yı mobilya konusunda bir dünya markası haline getiren yol haritası, sadece tasarım ve özgün formlardan değil, aynı zamanda yüksek teknoloji, geleneksel usta zanaatkarlığı ve özenli el işçiliği gibi zorlu yapı taşlarını da biraraya getirmesinden geçiyor. Birçok farklı malzemeyi ustaca yan yana getirebilen ya da tek bir malzemeden ayrıcalıklı bir tasarım elde edebilen Edra, özgür ve cesur tavrı ile modern yaklaşımlar içinde kendisine kalıcı bir yer açıyor.

Markanın 2013 tasarımları arasında birçok dikkat çekici modele rastlamak mümkün. Francesco Binfare‘nin tasarladığı, çeşitli boyut ve materyalden üretilebilen Standard sofa ile Fernando & Humberto Campana kardeşlerin tasarladığı yeni yataklar bu ayrıcalıklı çalışmalardan sadece birkaç tanesi. Modellerin görsel anlamda yakaladığı çarpıcı etki, kullanım aşamasında sunulan konfor, ergonomik ve işlevsellik ile daha da yukarılara çekiliyor.