HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Evlerin elit süsü: Halılar

Yüzyıllardır yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan halılar, günümüzde yükselen bir trend olma özelliğini koruyor. Birçok farklı model ve tasarım ile mekanlara taşınan bu özel ürün, hem dekoratif açıdan evlere kalite ve görsellik katıyor hem de daha sağlıklı bir ev ortamı oluşturma konusunda avantajlar getiriyor. Ancak her üründe olduğu gibi halıları da seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

housedoctor_E13_60a

FASHION-1003-HALIHalı seçerken nelere dikkat etmeli?

Yoğun trafiği olan mekanlarda koyu renkli ve sık desenli halılara yer vermekte fayda var. Antreler ve mutfaklar buna birer örnek olabilir.

Halınızı seçerken evinizin ne tarzda dekore edildiği önemli bir ayrıntıdır. Geleneksel bir tarz hakim ise klasik bir el halısı kullanmanız en uygunudur. Modern çizgilerin buluştuğu bir mekandan bahsediyorsak, son zamanların gözdesi olan peluş veya iplikli halıları diğer mobilyalarınızın rengine uygun şekilde tercih edebilirsiniz.

Seçeceğiniz renk, mekandaki havayı doğrudan etkiler. Açık renkler ortamı olduğundan geniş göstererek küçük mekanlarda kullanılabilir. Koyu ve sık desenli halılar ise mekanı daha da küçülteceği için geniş ortamlarda kullanılması doğrudur.

Satın aldığınız halıyı altlık ile birlikte kullanırsanız, ömrünü uzatmış olursunuz.