HOME SHOWROOM | Türkiye’nin en kapsamlı ev yaşam portalı…

Estetik ve tekniğin incelikle buluşması

Dünyaca ünlü İtalyan tasarımcı ve mimarı Carlo Colombo; mutfak yaşantısını kolaylaştıran, özgürlük alanı sunan, teknik ve estetiği sıradışı detaylarla bütünleştiren Poliform Varenna “Twelve” modeli ile yeni bir soluk yakalıyor.

Twelve modeli, “Benim hayatım, benim tarzım” felsefesiyle mutfakları kişiye özel, elit ve özgür yaşam alanlarına dönüştürüyor ve kullanıcısını incelikle düşünülmüş ayrıntılarla karşılıyor.

Poliform-Varenna_Twelve_01

İşlenmesi oldukça zor olan 12 mm’lik levhalar kullanılarak, minimal yatay kalınlık ve yüzeylerde maksimum genişlik tekniğiyle tasarlanmış olan Twelve; ince yüzeylerinden beklenmeyecek ölçüde yüksek mukavemet sağlıyor. Kulpsuz çekmece ve dolaplar estetik açıdan da modelin gücünü artırıyor. Çekmece ve dolap içi işlevsel aksesuarların yanı sıra maksimum depolama imkanı da yaratan model, geniş yaşam alanları sunma konusunda oldukça başarılı.

Poliform-Varenna_Twelve_03

Tasarımda laminat, kabartma ve parlak lake, çelik, quartz ve renkli buzlu cam ile birlikte ahşap malzeme olarak meşe, boyanmış meşe, kültür meşesi, venge, ceviz de mat malzemeler olarak kullanılıyor. Ekolojik dengeyi korumak için en hızlı şekilde yetişen kültür meşesi, enerji tasarrufu sağlamak amacıyla kulanılan LED aydınlatmalar, hem modelin çevreci yönünün altını çiziyor hem de konforlu, sağlıklı ve işlevsel bir mutfağa ulaşılmasını sağlıyor.

Twelve_02